KGW z Gorzędowa zwycięzcą konkursu „Chleba naszego...”

KGW z Gorzędowa zwycięzcą konkursu „Chleba naszego...” Fot. UM Kamieńsk

Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzędowa w gminie Kamieńsk zwyciężyło w konkursie „Chleba naszego...”, zorganizowanym przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach zorganizował dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa łódzkiego konkurs „Chleba naszego...”. Konkurs polegał na wypieku tradycyjnego chleba z mąki uzyskanej z pierwotnych odmian pszenicy - okrągłoziarnowej i perskiej oraz z żyta.

Celem konkursu było kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z domowym wypiekaniem chleba, dbałość o poczucie tożsamości kulturowej, pielęgnowanie szacunku dla chleba, a także propagowanie spożycia pełnowartościowego pieczywa, wytworzonego z zastosowaniem tradycyjnych składników i metod.

Do konkursu przystąpiło 36 kół z terenu województwa łódzkiego. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzędowa.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy oraz Posła na Sejm RP, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa.

W poniedziałek 21 grudnia burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski złożył przedstawicielom KWG Gorzędów gratulacje oraz podziękowania za promocję Gminy Kamieńsk na szczeblu wojewódzkim.

Więcej o:
kamieńsk koło gospodyń wiejskich gorzędów konkurs chleba naszego
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE