KBKS Radomsko podsumowuje majowe i czerwcowe występy - Radomsko24.pl

KBKS Radomsko podsumowuje majowe i czerwcowe występy

KBKS Radomsko podsumowuje majowe i czerwcowe występy Fot. KBKS Radomsko

Zawodnicy Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego w Radomsku chwalą się sukcesami jakie odnieśli w maju i czerwcu na arenie krajowej.

Piotr Płoskoński dokonał nie lada wyczynu i zdołał jednego dnia wystartować na dwóch imprezach rangi mistrzowskiej i przywieźć z nich medale. W Toruniu 28 maja wystartował w pięcioboju zdobywając srebrny medal MP PZLA Polski Związek Lekkiej Atletyk, a następnie w Płocku medale brązowe w MP PZLAM - Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters w biegu na 3000 m i w chodzie na 3000 m. Piotr ma już na koncie 117 medali zdobytych na imprezach rangi Mistrzostw Polski.

W Złochowicach 22 maja, podczas XVI Przełajowych Biegów Familijnych „Biegać każdy może” (dystans 1000 m) na swoje pierwsze podium wskoczył Arkadiusz Niedziółka zajmując 3. miejsce w kategorii wiekowej 30-45 lat.

28 maja Rafał Król wystartował w 9. Ogólnopolskim Biegu Kleszczów na 5 km. Rafał Król zajął 3. miejsce w kategorii M30 (ukończyło 188 zawodników).

Piotr Płoskoński wystartował w V Biegu o Puchar Miasteczka Siewierz Jeziorna (dystans 5 km) i wywalczył 3. miejsce w kategorii wiekowej M51.

W weekend (21-22 maja) kolejne udane występy w Rajdy Dla Frajdy Grand Prix Amatorów na Szosie zaliczyli Katarzyna i Rafał Borowieccy.

W sobotę 21 maja w Malborku podczas etapu pomorskiego w dystansie PRO (119 km, 600 m przewyższenia) Rafał na finiszu po sprincie w peletonie zajął 6. miejsce kat. OPEN z czasem 3h 23min. Kasia z czasem 3h 50min., wywalczyła natomiast 3. miejsce kat. OPEN Kobiet. Niedziela to etap warmińsko-mazurski z metą w Lidzbarku Warmińskim (dystans PRO, 130 km, 1100 m przewyższenia). Zmagania w deszczu i wietrze zawodnicy ukończyli: Rafał ponownie na 6. miejscu kat. OPEN (z czasem 3h 44m), natomiast Kasia tym razem była 4. w kat. OPEN Kobiet (4h26m). Obecnie Rafał Borowiecki prowadzi w całym cyklu w Rajdy Dla Frajdy Grand Prix Amatorów na Szosie

XRUN Festiwal Biegów Górskich (4 i 5 czerwca) w Limanowej to klimatyczna impreza XRUN - Biegi Górskie w Beskidzie Wyspowym, w której na najdłuższym dystansie „Ultra Wyspa” (68 km, 3000 m, ITRA3) wystartował Artur Szponder. Ukończył on zawody po 11h 54min., co dało mu miejsce open 21/30 i niespodziewanie pozwoliło stanąć na podium w kat. M30.

kbks radomsko klub biegowy w radomsku kbks sebastian pierzchalski bieganie radomsko