KAS zlikwidowała w Radomsku nielegalne salony gier. 4 osoby zatrzymane

Fot. KAS w Łodzi

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa na polecenie Prokuratury Rejonowej w Radomsku przeszukała sześć lokali z nielegalnym hazardem w tym mieście. Funkcjonariusze zabezpieczyli 23 nielegalne automaty do gier i zatrzymali 4 osoby podejrzane o prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji oraz poza kasynem gier.

Podczas akcji funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli również ponad 14 tys. zł w gotówce oraz urządzenia do monitoringu, telefony i inne dowody przestępstw.

Zabezpieczone automaty zostały przewiezione i przekazane do Magazynu Depozytowego Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi.  

- Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przedstawili zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3 – mówi portalowi Radomsko24 Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.  

Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się dodatkowo z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, powiadomKAS@mf.gov.pl.

Więcej o:
radomsko kas automaty salony gier zatrzymanie nielegalne automaty

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE