Karol Rogaczewski: Teraz nie jestem już amatorem

Karol Rogaczewski: Teraz nie jestem już amatorem Fot. M. Kołaczkowski

Wygrał Puchar Polski w kulturystyce klasycznej w swojej kategorii i w open. Dzień później, podczas Międzynarodowego Pucharu Polski powtórzył wyczyn. Ten sukces był równoznaczny z przyznaniem zawodnikowi karty PRO.

- Kilka lat temu podczas oglądania filmików na kanale YouTube zobaczyłem chłopaków przygotowujących się do zawodów kulturystycznych. Pomyślałem, że też chciałbym spróbować. Pojechałem do Sopotu i wystartowałem. Niestety nie wyszło. Zająłem chyba 24. miejsce na 40 startujących – opowiada Karol Rogaczewski, kulturysta w Gorzędowa, gość portalu Radomsko24.pl.

- Od tego czasu w zawodach startowałem już regularnie. Teraz tak naprawdę już nie jestem amatorem, przechodzę do ligi PRO, gdzie mogę startować z najlepszymi na świecie – podkreśla Karol Rogaczewski.

Pierwszą miłością Karola była piłka nożna. Grał od podstawówki w klubie w Gorzędowie. A marzenie?

- Zakwalifikować się na zawody mr. Olimpia. To zawody kulturystyczne, gdzie walczą zawodnicy z całego świata – mówi gość portalu Radomsko24.pl

Cała rozmowa w Karolem Rogaczewski, kulturystą z Gorzędowa (gm. Kamieńsk) w poniedziałek 20 czerwca na portalu Radomsko24.pl o godzinie 19.45. Zaprasza jak zawsze Irek Staszczyk.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk karol rogaczewski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE