Karma dla psa alergika. Czym są karmy hypoalergiczne?

Karma dla psa alergika. Czym są karmy hypoalergiczne?

Alergie pokarmowe to zmora dzisiejszych czasów. Co gorsza, dotykają nie tylko ludzi, ale i naszych czworonogów. Napompowane sztucznymi składnikami jedzenie było jedynym słusznym rozwiązaniem w epoce komunizmu. Gdy wszystkiego na półkach brakowało, producenci szukali sposobów na tanią produkcję pożywienia.

Niestety gdy komunizm się skończył, większość z nich nie była wcale chętna do zmiany przyjętych procedur. W rezultacie to, co było ratunkiem w czasach głodu, teraz truje nasze organizmy po dziesięcioleciach. Jedynym rozwiązaniem jest kupowanie jedzenia dobrej jakości dla całej swojej rodziny. Sprawdź, co warto wiedzieć o karmach dla psa alergika.

Czy wiesz, jak rozpoznać objawy alergii pokarmowej?

Alergen jest traktowany przez psi organizm jako coś, co natychmiast trzeba zwalczyć. Niestety w rezultacie psie ciało produkuje substancje, które źle wpływają na jego układ pokarmowy. Zwierzę może wtedy wymiotować, mieć biegunkę lub uporczywe zaparcia. Towarzyszy temu ból i apatia. Pupil jest tymi objawami skrajnie zmęczony.

A to jeszcze nie wszystko. Część psów ma również z powodu nietolerancji pokarmowej problemy skórne. Odczuwają wówczas trudny do zniesienia świąd. Próbują się go pozbyć, drapiąc swędzące miejsce lub gryząc je. Zdarza się, że nie przestają nawet wówczas, gdy naruszą skórę, tworząc ranę podatną na infekcje.

Żaden pies nie powinien jeść karmy z marketu spożywczego.

A karma dla psa alergika powinna być wybierana ze szczególną ostrożnością. Jedynym sposobem na określenia nietolerowanego składnika jest dieta eliminacyjna. Polega ona na podawaniu psu karm dobrej jakości, czyli takich z wyraźnie opisanym składem dostosowanym do potrzeb zwierzęcia. I pozbawionych sztucznych barwników i konserwantów, które mogą być silnym alergenem.

Dopiero przy takim podejściu można zauważyć, przy której karmie pojawia się reakcja alergiczna. Aby przyspieszyć diagnozę, warto stosować w tym celu karmy hypoalergiczne. Czyli takie, które mają skład dostosowany do potrzeb zwierząt z alergią.

Czym różni się karma hypoalergiczna od innych dobrych karm?

Przede wszystkim tym, że zawiera składniki rzadko alergizujące. Do tego ich skład jest czytelny i prosty. Nawet jeśli Twój pies nie toleruje na przykład jagnięciny, która zwykle nie jest alergenem, szybko to zauważysz. Wówczas wystarczy wybrać inną karmę. A wnioski zapamiętać na przyszłość.

Karmy hypoalergiczne zawierają zwykle jedno lub dwa źródła białka zwierzęcego, co ułatwia dietę eliminacyjną. Często są również pozbawione zbóż. Zawarty w zbożach gluten często jest bowiem częstym źródłem problemów z nietolerancją pokarmową. Podobnie jak wołowina, soja, kurczak czy kukurydza.

Jaka karma dla psa alergika będzie najlepszym wyborem?

Ta, przy której uciążliwe objawy w końcu ustąpią. Niestety karmę taką trzeba znaleźć metodą prób i błędów. Możesz jednak zdecydowanie przyspieszyć ten proces, kupując karmy polecanych producentów. Dla psich alergików najlepszą ofertę mają O'Canis i Delcon.

Nie wiesz, którą z tych karm wybrać? Zajrzyj na Bazarpupila.pl. Dobrym pomysłem jest kupienie na początek kilku małych opakowań karmy z działu dla alergików. W ten sposób szybko sprawdzisz, które z nich rozwiązują problem. A Ty i Twój pupil nareszcie będziecie się cieszyć spokojem i zdrowiem.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE