Kampania strażaków - czad zabija

Kampania strażaków - czad zabija

Nigdy nie gaś tłuszczu i oleju wodą!, Zmniejsz ryzyko, zamontuj czujkę dymu – apelują radomszczańscy strażacy w ulotkach wydanych wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Radomsku.

Także w obecnym sezonie grzewczym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku prowadzi akcję prewencyjną, podczas której przypomina mieszkańcom naszego powiatu podstawowe zasady profilaktyki przeciwpożarowej oraz zasady postępowania w razie różnych zagrożeń, m. in. zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla. Jak poinformował mł. bryg. Andrzej Kuna, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. W ramach tych działań przygotowano m.in. programy w lokalnej telewizji, pogadanki w szkołach oraz kontrole wielorodzinnych budynków mieszkalnych, połączone z edukacją mieszkańców starych kamienic.

KP PSP w Radomsku  we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Radomsku przygotowała 2 000 sztuk ulotek profilaktycznych, które rozdawane będą na wszelkiego rodzaju spotkaniach z mieszkańcami powiatu radomszczańskiego, szczególnie podczas pogadanek w szkołach, i podczas lustracji budynków mieszkalnych i kamienic, w których może dojść do zagrożeń związanych z tlenkiem węgla i pożarami.

Ogłoszony został także konkurs internetowy „wygraj czujkę na święta”. Na nagrody dla zwycięzców przeznaczono 3 urządzenia wykrywające obecność czadu i dymu. Akcja będzie kontynuowana. W wielu szkołach na terenie powiatu radomszczańskiego planowane są pogadanki dla dzieci i młodzieży na temat zagrożeń w sezonie zimowym. Przewidziano też szereg kontroli budynków starej zabudowy, podczas których będzie zwracana uwaga na sprawność instalacji użytkowych oraz składowanie materiałów palnych w częściach wspólnych obiektów, takich jak drogi komunikacji ogólnej, piwnice i poddasza nieużytkowe. Mieszkańcom rozdawane będą ulotki o tematyce związanej z zagrożeniem pożarowym.

W obecnym sezonie grzewczym odnotowano już 27 zdarzeń związanych z czadem, pożarem sadzy w kominie lub zadymieniem (w tym samych okresie w ubiegłym roku było ich 14). W wyniku tych zdarzeń dwie osoby straciły życie, a 6 osób zostało rannych.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
czad tlenek węgla pożar zima
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE