Kampania ,,Solidarni z Seniorami’’ również w Radomsku

Kampania ,,Solidarni z Seniorami’’ również w Radomsku Fot. UM Radomsko

Kampania ,,Solidarni z Seniorami’’, którą prowadzi Stowarzyszenie MANKO z Krakowa zawita do Radomska. Spotkanie w ramach kampanii ,,Solidarni z Seniorami’’ odbędzie się w środę 22 lipca 2020 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Miasta w Radomsku.

Celem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Solidarni z Seniorami – razem damy radę!” jest zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej sytuacji seniorów w dobie panującej epidemii koronawirusa, a przede wszystkim wsparcie odizolowanych od świata seniorów w naszym kraju poprzez pomoc, rzetelną informację, edukację i aktywizację.

Ogólnopolska kampania „Solidarni z Seniorami – razem damy radę” obejmuję następujące działania:

Głos Seniora TV

Projekt polega na produkcji, promocji i emisji specjalnych materiałów filmowych dedykowanym seniorom. Są to porady i wywiady ze specjalistami, ekspertami i ambasadorami stowarzyszenia, a także programy rozrywkowe (porady geriatry, kardiologa, psychologa czy Rzecznika Praw Pacjenta).

Zakupy dla seniora

Akcja zakłada promowanie pomocy sąsiedzkiej i międzypokoleniowej. Promujemy akcję „Zrób zakupy dla seniora”, zachęcając do wydruku naszego plakatu, wpisaniu swojego numeru telefonu i zadeklarowania gotowości do pomocy seniorom (np. zrobienie zakupów, w tym leków, wyprowadzenie psa, porozmawianie przez telefon) w dobie epidemii koronawirusa.

Wysyłka pocztowa Pakietów Wsparcia

W związku z faktem, iż tylko do 25 proc. seniorów jesteśmy w stanie dotrzeć kanałami on-line, a izolacja społeczna i odcięcie od świata jest olbrzymim zagrożeniem dla życia i zdrowia seniorów postanowiono wysyłać do seniorów pocztą Pakiety Wsparcia. Mają one dotrzeć bezpośrednio do domu seniora lub do organizacji i gmin, które deklarują ich redystrybucję bezpośrednio do swoich seniorów. Pakiet aktywizująco-edukacyjny zawiera m.in.: Ogólnopolski Magazyn Głos Seniora, książkę naszego ambasadora Mistrza Sobiesława Zasady, maseczkę ochronną, środki higieniczne SENI oraz materiały edukacyjne m.in. Niezbędnik Seniora od MRPiPS, informator dot. praw pacjenta oraz ostrzeżenia przed oszustwami. Jeżeli chcesz dostać Pakiet Wsparcia dla Seniora, napisz na kontakt@manko.pl lub zadzwoń (12) 429 37 28

Szyjmy razem maseczki dla seniorów i szpitali

W ramach aktywizacji i wsparcia seniorów prowadzona jest akcja „Szyj z nami maseczki dla seniorów i szpitali”. Wysyłamy seniorom materiały, zachęcając do szycia maseczek. Następnie dystrybuujemy je do potrzebujących seniorów, szpitali, Domów Pomocy Społecznej i gmin.

Specjalny 50. numer Ogólnopolskiego Magazynu Głos Seniora

W ramach wsparcia kontynuujemy wydawanie GŁOSU SENIORA. Numer 50. w dużej części poświęcony będzie tematyce dot. aktualnej sytuacji ale także wsparcia poprzez aktywizację, edukację, integrację, konkursy, dobre praktyki, porady ekspertów. Magazyn w nakładzie 25 000 zostanie rozdystrybuowany bezpośrednio do seniorów, aktywnych gmin i organizacji pozarządowych oraz do decydentów (wszyscy parlamentarzyści i samorządowcy).

Stop Korona – Oszustwom

W trosce o bezpieczeństwo seniorów prowadzimy akcję pt. „Stop Korona-Oszustwom” w ramach trwającej kampanii „Stop manipulacji – nie daj się oszukać!”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości w temacie zagrożenia różnego typu oszustwami w trakcie pandemii wśród osób starszych. W ten sposób przestrzegamy Seniorów przed manipulatorami i informujemy, jak nie dać się oszukać.

(info: www.glosseniora.pl)

Więcej o:
radomsko senior kampania głos seniora stowarzyszenie manko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE