Kamila Sroka w czołówce juniorek młodszych

17-letnia zawodniczka UKS "Dziesiątka" Radomsko, zajęła wysokie miejsce podczas Przełajowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, w kategorii juniorek młodszych na dystansie 3000 m.

Ostatecznie Kamila, po pokonaniu trzech kilometrów (w tym sześć trudnych podbiegów i zbiegów), zajęła 18. miejsce. Wynik z Międzyzdrojów (bo tam odbyły się biegi) jest dużym sukcesem. Kamila Sroka trenuje pod okiem p. K. Lasonia.

Jako ciekawostkę warto dodać, że po raz pierwszy w historii polskich biegów przełajowych, zawody odbyły się na... polu golfowym.

Dobrymi wynikami mogą się też pochwalić uczestniczki zawodów makroregionu. Na dystansie 1500 m Weronika Rudzka zajęła 7. miejsce. Kamila Sroka w biegu na 2000 m była druga. Przegrała tylko z późniejszą mistrzynią Polski w przełajach - A. Filipowską z Rudnika. Zawody te odbyły się w Końskich.