„Kamil II” w Kodrębie został oddany do użytku

Fot. Wojciech Bojdo

W Kodrębie utworzona została placówka opiekuńczo-wychowawcza „Kamil II”. W czwartek, 17 listopada nastąpiło uroczyste oddanie obiektu do użytku. W najbliższy poniedziałek w domu zamieszkają podopieczni.

Zakupiony kilka miesięcy temu przez Starostwo Powiatowe w Radomsku dom został już zaadaptowany do potrzeb dzieci.

W dużym domu zakupionym w tym roku przez powiat znajdzie się miejsce dla 14 dzieci pozbawionych z różnych przyczyn opieki naturalnych rodziców. Parterowy dom usytuowany jest na ładnie zagospodarowanej działce o powierzchni 2,7 tysięcy m kw. Mieści m.in. 7 kompletnie wyposażonych sypialni, 3 łazienki, wygodną kuchnię, duży pokój dzienny. Co ważne – układ pomieszczeń jest taki, że można, wykorzystując dwa oddzielne wejścia urządzić strefy dla młodszych i starszych dzieci.

- Plan tworzenia sieci niewielkich domów dla dzieci pozbawionych opieki biologicznych rodziców jest jednym z ważnych elementów strategii, którą na początku obecnej kadencji przyjął Zarząd i Rada Powiatu. W świecie idealnym takie placówki w ogóle nie powinny istnieć…. ale niestety, rzeczywistość jest inna… Wiem, że nic nie zastąpi rodzicielskiej miłości. W Kamilu chcemy zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, przyjazną atmosferę i jak najlepsze warunki życia, nauki oraz rozwoju – mówiła Starosta Beata Pokora.

Koszt zakupu budynku POW w Kodrębie wyniósł 635 tys. zł. Koszt prac przy adaptacji wnętrz, ich wyposażenie i przystosowanie obiektu do przepisów przeciwpożarowych to 110 tys. zł.

W placówce pracować będzie 7 wychowawców, psycholog, pedagog i pracownik socjalny, a także dwoje pracowników administracji, pracownik gospodarczy oraz pracownik kuchenny.

Pierwsza w powiecie radomszczańskim placówka opiekuńczo-wychowawcza „Kamil” funkcjonuje w Strzałkowie. Obecnie Starostwo Powiatowe w Radomsku poszukuje nieruchomości, w której zostanie uruchomiony trzeci tego typu obiekt.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo

Więcej o:
powiat radomszczański kodrąb placówka kamil 2
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE