Kamieńsk: Pijana matka opiekowała się trojgiem dzieci

Kamieńsk: Pijana matka opiekowała się trojgiem dzieci Fot. lodzka.policja.gov.pl

Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się 27-letnia mieszkanka Kamieńska, która mając w organizmie 2 promile alkoholu opiekowała się swoimi dziećmi. Zgłoszenie w tej sprawie policjanci otrzymali 3 stycznia 2022 roku, około godziny 10.00.

Mundurowi natychmiast udali się do wskazanego w Kamieńsku domu. W budynku zastali 27-letnią kobietę oraz troje jej dzieci. Najmłodsze z nich ma niespełna miesiąc.

- Badanie stanu trzeźwości kamieńszczanki wykazało w jej organizmie 2 promile alkoholu. Na szczęście stan zdrowia dzieci, który został oceniony przez personel medyczny nie budził zastrzeżeń. Policjanci dzieci przekazali pod opiekę trzeźwej znajomej rodziny. Informację o tym zdarzeniu funkcjonariusze przekażą do Sądu Rodzinnego w Radomsku. Ponadto, policjanci odrębny wniosek przekażą do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kamieńsku w związku z podejrzeniem, że zaniedbanie którego dopuściła się 27 – latka może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Funkcjonariusze apelują o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci.

- Jeśli podejrzewamy, że dziecko doznaje krzywdy lub jest zaniedbywane, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Wystarczy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, pedagogiem, kuratorem sądowym czy dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – mówi Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
policja radomsko kamieńsk pijana matka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE