Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Kamieńsk braterski dla Gdańska

Powiat
Tomasz Kolmasiak

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, 15 stycznia w Kamieńsku spotkają się mieszkańcy miasta i gminy, aby uczcić jego pamięć. Barbarzyński atak nożownika podczas 27. finału WOŚP zakończył się śmiercią włodarza nadmorskiego miasta.

W wyniku wydarzeń, które miały miejsce podczas odbywającego się w Gdańsku 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poniósł śmierć.  - Ta tragedia, która działa się na naszych oczach spowodowała ból w naszych sercach oraz potrzebę wspólnego, solidarnego spotkania z mieszkańcami Naszej Gminy. To jest czas i miejsce, aby pokazać że nie liczą się nasze poglądy polityczne czy religijne, a dobre serce i duchowe wsparcie dla rodziny  śp. Prezydenta Adamowicza oraz mieszkańców Gdańska, którzy stracili otwartego dla społeczeństwa Włodarza. Okażmy w tym czasie szacunek i przyjdźmy wspólnie o godzinie 18.00 przed pomnik Tadeusza Kościuszki ze świecami i zniczami. Przekażmy wspólną ciszą oraz zadumą nasz sprzeciw wobec agresji i nienawiści - napisali na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

Spotkanie upamiętniające zamordowanego prezydenta Gdańska przez mieszkańców Kamieńska zaplanowano na wtorek, 15 stycznia 2019 o godzinie 18:00 na placu Wolności w Kamieńsku.

komentarze