„Kamera….Akcja!” w portalu Radomsko24.pl

„Kamera….Akcja!” w portalu Radomsko24.pl

Ruszyły przygotowania do polsko – ukraińskiego projektu wymiany młodzieży realizowanego przez Zespół Szkół Elektryczno–Elektronicznych i I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku. Rozpoczęły je warsztaty filmowe przeprowadzone w siedzibie portalu Radomsko24.pl.

To kolejna już edycja projektu, w ramach którego dojdzie do spotkania młodzieży z Radomska i ukraińskiego partnerskiego miasta Równe w Zamościu w dniach od 26 września do 3 października.

Podczas ostatniej edycji powstała polsko–ukraińska gazeta, tym razem młodzież spróbuje swoich sił w nagrywaniu filmów. Tegoroczny projekt jest czterostronny. Uczestniczą w nim  9-osobowe grupy z każdej z czterech szkół, dwóch radomszczańskich i dwóch z Równego.

Młodzież podczas zajęć przygotowawczych ma nagrać krótki film o swoim mieście, by go zaprezentować ukraińskim rówieśnikom.

Dlatego uczniowie Elektryka i I LO gościli w redakcji  portalu informacyjnego radomsko24.pl i tam zgłębiali tajniki sztuki filmowej. Poznawali rodzaje ujęć, sposoby kadrowania i metody montażu.

– Spotkanie w redakcji Radomsko24.pl dało nam odpowiedź na kilka istotnych pytań. Pracownicy portalu i telewizji internetowej chętnie dzielili się z nami swoimi doświadczeniami i opowiadali o szczegółach technicznych. Uważam, że podczas wymiany poznam wielu ciekawych ludzi, a stworzenie materiału filmowego da nam cenne doświadczenie dziennikarskie i obycie z wizją – komentuje Michał Wiśniewski, uczestnik projektu.

 - Choć naszym docelowym produktem finalnym będzie film o Zamościu nagrany przez młodzież polską i ukraińską, to w tego typu projektach jest coś znacznie ważniejszego – mówi koordynatorka projektu, Agnieszka Nowicka, wicedyrektor ZSE-E.

– To wzmacnianie dialogu międzykulturowego poprzez stworzenie atmosfery otwartości, wzajemnej tolerancji sprzyjającej integracji, wzajemnemu poznaniu i współpracy. A reportaż filmowy będzie swoistym dokumentem potwierdzającym dialog ludzi żyjących na pograniczu kulturowym – podkreśla.

Projekt jest finansowany ze środków Polsko - Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży i dotacji MEiN.

Więcej o:
zse-e radomsko liceum radomsko elektryk radomsko warsztaty radomsko24.pl
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE