Już ponad 7 mln osób ma profil na PUE ZUS

Już ponad 7 mln osób ma profil na PUE ZUS Fot. ZUS

Platforma Usług Elektronicznych PUE ZUS to narzędzie, które umożliwia klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostęp online do ich danych oraz do wielu usług świadczonych przez ZUS.

Dzięki PUE ZUS można załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu. Przez internet można uzyskać informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich, płatnościach, a także wysłać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe oraz rozliczyć składki. Na PUE można też umówić się na wizytę w dowolnej placówce ZUS, aktywować bon turystyczny czy złożyć wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+ i z programu Dobry Start (300+).

Dla kogo jest portal PUE ZUS? Dla osób ubezpieczonych np. pracowników, zleceniobiorców, płatników składek np. pracodawców, osób, które prowadzą działalność pozarolniczą, świadczeniobiorców np. emerytów i rencistów i lekarzy.

Założenie profilu na portalu PUE ZUS trwa zaledwie kilka minut. Na stronie internetowej www.zus.pl można znaleźć szczegółowe informacje jak to zrobić. Aby założyć profil należy zarejestrować się na www.zus.pl i potwierdzić swoją tożsamość. Można potwierdzić tożsamość za pomocą portalu login.gov.pl, bankowości elektronicznej, kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub osobiście w każdej placówce ZUS.

Na swoim profilu na PUE ZUS każdy znajdzie zakładkę odpowiednią dla roli w jakiej występuje w ZUS jako ubezpieczony, świadczeniobiorca, płatnik składek, lekarz. W zakładce są dane i usługi, z których można skorzystać.

Więcej o:
ZUS PUE ZUS Logowanie PUE ZUS 7 mln osób ma PUE ZUS
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE