Radomsko, Łódzkie 20.8o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Już niedługo poznamy laureata Konkursu Poetyckiego

Kultura i rozrywka

Niebawem rozstrzygnie się trzecia edycja Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. Nadesłano na niego 152 zgłoszenia, czyli 760 wierszy, które dotychczas nie były publikowane ani nagradzane.... ››

 

Niebawem rozstrzygnie się trzecia edycja Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. Nadesłano na niego 152 zgłoszenia, czyli 760 wierszy, które dotychczas nie były publikowane ani nagradzane. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Radomsku.

 

Prace nadesłane na konkurs pochodzą z całej Polski, zwłaszcza ze Śląska. Wśród uczestników są także osoby z Niemiec i Ukrainy.

 

Celem konkursu jest umożliwienie młodym twórcom debiutu poetyckiego, inspirowanie twórczości poetyckiej i popularyzacja współczesnej poezji.

 

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 października podczas Różewicz Open Festiwal. Prace ocenia jury w składzie: Bohdan Zadura (poeta, prozaik, krytyk literacki, redaktor naczelny czasopisma „Twórczość”), Ireneusz Karczmarczyk (poeta, socjolog, nauczyciel akademicki, dziennikarz), Dorota Koman (poetka, autorka radiowych i telewizyjnych audycji o książkach).


Nagrodą główną jest wydanie tomiku poetyckiego. O doborze utworów, jego objętości, formacie i oprawie plastycznej zadecyduje organizator. Osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe lub finansowe.

 

Portal Radomsko24.pl jest patronem medialnym Różewicz Open Festiwal.

 

Zobacz program festiwalu

komentarze