Julia Jaguścik z Radomska Mistrzynią Polski w biegu na 3000 m

Julia Jaguścik z Radomska Mistrzynią Polski w biegu na 3000 m Fot. Screen YT/KP Sport

Biegaczka Julia Jaguścik, która na co dzień reprezentuje RKS Łódź została Mistrzynią Polski w biegu na 3 000 m. Złoty medal w kategorii wiekowej U20 wywalczyła 7 lipca podczas zawodów w Radomiu.

Radomszczanka Julia Jaguścik była faworytką tego biegu. Otwierała tegoroczne listy startowe w swojej kategorii wiekowej z wynikiem 9:11:84, wywalczonym 27 maja na memoriale Józefa Żylewicza w Gdańsku.

Bieg w Radomiu Julia kontrolowała od początku do końca. W stawce 19 zawodniczek od razu objęła prowadzenie i nie oddała go aż do mety. Osiągnęła znakomity rezultat w tym biegu 9:35:90. Druga była Liliana Młynarczyk (MKST Astra Nowa Sól), a trzecia Małgorzata Karpiuk (KS Podlasie Białystok).

- To jest medal, który cieszy jak żaden inny. Gdy zdążyłam w siebie zwątpić inni wierzyli, a dzięki temu po ostatnich tygodniach walki z kontuzją jestem Mistrzynią Polski i doceniam ten sukces jak nigdy dotąd. Dziękuje – skomentowała w mediach społecznościowych swój medal Julia Jaguścik.

Bieg z udziałem Julii Jaguścik można zobaczyć poniżej. Od 3:28:22.

Podczas mistrzostw w Radomiu Julia wystartuje jeszcze w biegu na 1 500 m. Z kolei 1 sierpnia rozpoczyna walkę na Mistrzostwach Świata w Kolumbii.

Julia Jaguścik zdobyła także złoty medal w hali na 3 000 m na mistrzostwach w kat. U20 w Rzeszowie, które odbyły się w lutym. Uzyskała wtedy czas 9:37:67.