Jubileuszowy Bieg Uliczny – Memoriał Mariana Szymańskiego w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo

Blisko 100 zawodników wzięło udział w X Biegu Ulicznym – Memoriale Mariana Szymańskiego, który w niedzielę 18 czerwca 2023 r. odbył się w Radomsku.

Zawodnicy do pokonania mieli dystans 10 km. Trasa wytyczona była ulicami: Świętej Jadwigi Królowej, Starowiejską, Armii Krajowej, Leszka Czarnego, Piastowską, Słowiczą, Wyszyńskiego i Jagiellońską.

- Każdego roku biegacze chętnie uczestniczą w tej imprezie. Mamy bardzo atrakcyjne pakiety startowe, również trasa biegu jest atrakcyjna – mówi Marek Wyciszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku.

Celem memoriału - oprócz popularyzacji biegania oraz integracji lokalnej społeczności, jest wspomnienie postaci Mariana Szymańskiego - wieloletniego nauczyciela, wychowawcy i przyjaciela młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. F. Fabianiego w Radomsku, wybitnego sportowca i trenera wielu mistrzów i reprezentantów Polski, harcerza, żołnierza i dowódcy grup szturmowych Szarych Szeregów pseudonim „Wędzidło”, bohatera akcji odbicia więźniów UB i NKWD w Łowiczu.

Organizatorami biegu byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Miasto Radomsko we współpracy z klubami sportowymi: KBKS Radomsko i Rozbiegajmy Radomsko.

Wyniki X Biegu Ulicznego – Memoriału Mariana Szymańskiego dostępne są W TYM MIEJSCU.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko mosir radomsko bieg uliczny memoriał mariana szymańskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE