Jubileusz 80-lecia PSP 7 w Radomsku

Jubileusz 80-lecia PSP 7 w Radomsku

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Romualda Traugutta w Radomsku w piątek 10 stycznia miała miejsce uroczystość z okazji 80-lecia istnienia szkoły.

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się już w 2019 roku, bowiem ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej, wówczas dwuklasowej Publicznej Szkoły Powszechnej nr 5 miała miejsce 10 stycznia 1939 roku. W ciągu ostatniego roku zorganizowano wiele wydarzeń dla uczczenia 80 lat istnienia szkoły, jak np. konkursy multimedialne o patronie i historii szkoły oraz na najładniejszą laurkę urodzinową dla „siódemki”, spotkania z seniorami, czy też gry terenowe.

Podczas dzisiejszych uroczystości zebranym towarzyszyły uczucia wzruszenia, bowiem wspominano miniony czas poprzez prezentację bogatej historii szkoły w prezentacji multimedialnej, jak również w formie przedstawienia i koncertu przygotowanego przez uczniów i absolwentów szkoły. Były również życzenia i prezenty składane przez władze miasta oraz dyrektorów radomszczańskich szkół i ośrodków kultury. Na zakończenie obchodów wszyscy zebrani mogli skosztować tortu. 

Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 roku. I jako jedna z nielicznych szkół w Polsce nie przerwała nauczania w czasie trwania II wojny światowej. Natomiast nadanie patrona szkoły imieniem Romualda Traugutta nastąpiło w 1969 roku. 2 września 1985 roku uczniowie rozpoczęli naukę w nowym obiekcie szkolnym znajdującym się przy obecnej ulicy ks. Kościowa. Natomiast 1 września 1994 roku oddano do użytku największą sale gimnastyczną w mieście. Wiosną 2014 roku wybudowano kompleks boisk, a jesienią zakończono termomodernizację, dzięki której szkoła zyskała nowe oblicze. W 2019 roku na terenie szkoły powstał „Ogród siedmiu zmysłów”, w którym prowadzone są zajęcia edukacyjne i rekreacyjne.

Więcej o:
szkoła nr 7 radomsko psp 7 radomsko publiczna szkoła podstawowa nr 7 w radomsku jubileusz 80-lecie szkoły radomsko psp 7 jubileusz radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE