Joanna Przetakiewicz przekazała w PSP7 w Radomsku wyprawki szkolne dla uczniów z Ukrainy

Joanna Przetakiewicz przekazała w PSP7 w Radomsku wyprawki szkolne dla uczniów z Ukrainy Fot. UM Radomsko

Joanna Przetakiewicz – projektantka mody, bizneswoman, założycielka i dyrektorka modowej marki i domu mody „La Mania” zawitała do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku, aby przekazać wyprawki szkolne 40 uczniom z Ukrainy.

Joanna Przetakiewicz jest także inicjatorką ruchu społecznego Era Nowych Kobiet. Za pośrednictwem należącej do ruchu Karoliny Gontkowskiej udało się wyposażyć nowych uczniów „siódemki” w plecaki, wypełnione przyborami szkolnymi i zabawkami, a także przekazać dary do transportów, które już wyjechały na Ukrainę.

W spotkaniu z Joanną Przetakiewicz uczestniczyli: prezydent Jarosław Ferenc, sekretarz Kamila Malinowska-Sztangreciak oraz skarbnik Mariola Wypych. Prezydent opowiedział o tym, jak w Radomsku wygląda wielotorowa pomoc uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy. Mówił o bieżącej pomocy uchodźcom codziennie przybywających do Radomska, o transportach humanitarnych wysyłanych do miasta Partnerskiego Wozniesieńsk, a także o wsparciu uzyskanym przez mieszkańców miasta i okolic, firm, organizacji oraz miejskich instytucji.

- Chcemy, aby przebywające w naszym mieście rodziny, a przede wszystkim dzieci czuły się u nas dobrze. Dlatego organizowane są dla nich różnego rodzaju zajęcia w naszych placówkach, tak aby chociaż na chwilę zapomniały o tym, co musiały przejść – podkreślił prezydent Jarosław Ferenc.

- Jestem zachwycona tym, co tutaj zobaczyłam, ponieważ zobaczyłam szczęśliwe, uśmiechnięte dzieci, które czują się jak u siebie. I to było najważniejsze - mówiła Joanna Przetakiewicz.

- Widzę, jak wszyscy tutaj myślą, działają i dbają o to, aby dzieci tutaj czuły się dobrze. Przyjechaliśmy do Radomska właśnie po to, by pokazać innym podobnej wielkości miastom, że można doskonale poradzić sobie z organizacją różnego rodzaju pomocy. Zorganizować bezpłatną naukę języka polskiego nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Widzę, że to wszystko jest świetnie zorganizowane. Ta wizyta jest dla mnie ogromną ulgą i przyjemnością – dodała.

Więcej o:
radomsko psp7 radomsko joanna przetakiewicz wyprawki szkolne ukraina uczniowie z ukrainy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE