Jesteś miłośnikiem prac ogrodowych? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w siewnik!

Jesteś miłośnikiem prac ogrodowych? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w siewnik!

Wiosna to niezwykle ważny moment w pracach ogrodowych, ponieważ rozpoczyna nowy sezon. Zwiększona ilość promieni słonecznych oraz temperatura, która z dnia na dzień śmielej odsuwa się od zera, powoduje rozbudzanie się roślin ze snu zimowego. Jest to idealny czas na to, aby zająć się swoim ogrodem i zapoznać się z nowościami, które mogą usprawnić na przykład proces sadzenia nowych roślin.

Początek sezonu ogrodowego

Sezon ogrodowy warto rozpocząć od prac porządkowych. Należy usunąć zalegające liście i gałęzie, a także odpowiednio przygotować glebę oraz trawnik. Kolejnym etapem są prace pielęgnacyjne. Warto odpowiednio przyciąć rośliny, aby pozbyć się chorych i uszkodzonych gałęzi. Jeśli rośliny na czas zimowy były zabezpieczone folią ochronną, pierwsze ciepłe dni to idealny moment na ich odkrycie. Należy się jednak upewnić, że w prognozach pogody nie są zapowiadane przymrozki.   

Początek sezonu w ogrodzie to również doskonały moment na sadzenie nowych roślin. Warto zapoznać się z narzędziami, które w tym zakresie mogą stanowić doskonałe źródło pomocy. Z pewnością można do nich zaliczyć siewnik, czyli urządzenie, za pomocą którego można w sposób równomierny rozłożyć nasiona, nawóz, a nawet sól czy piasek. Wyróżnia się dwa rodzaje tego narzędzia – model ręczny oraz uniwersalny.

Siewnik ręczny

Siewnik ręczny to urządzenie, które może być wykorzystywane przez cały rok. Idealnie nada się do wspomagania pracy na małej albo średniej powierzchni, ze względu na brak kół jezdnych i konieczność trzymania go w rękach. Idealnie sprawdzi się jako siewnik do trawy lub nawozu w przydomowym ogrodzie. Zimą pomoże rozsypać równomiernie sól czy piasek, umożliwiający bezpieczne chodzenie po oblodzonych częściach ogrodu czy chodnika. 

Ciekawą propozycję tego urządzenia posiada w swoim asortymencie marka Cellfast. Siewnik ręczny charakteryzuje się obrotową korbką, która umożliwia łatwe kontrolowanie oraz dozowanie dawki, w zależności od jej specyfikacji. Szerokość rozrzutu oscyluje w granicach 3/4m, a pojemność to około 3 litry granulatu. Siewnik ręczny marki Cellfast cechuje się również niezwykłą poręcznością, a jego używanie jest niezwykle proste. Wystarczy ustalić gęstość wysiewu, wsypać produkt i zakręcić korbką. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla początkujących ogrodników.  

Siewnik uniwersalny

W przypadku większych powierzchni lepiej postawić na siewnik uniwersalny. Sprawdzi się na zielonych terenach o dużych metrażach, zarówno latem jak i zimą. Propozycja od marki Cellfast posiada kółka, które umożliwiają wygodne prowadzenie sprzętu. Dobrze nada się jako siewnik do nawozu czy innych materiałów, których granulacja mieści się w zakresie 1-10 mm. To urządzenie ułatwia pracę ze względu na duży pojemnik, mieszczący około 12l materiału oraz koła o dużym profilu. Możliwość ustawienia szerokości wysiewu na 45 cm pozwala na rozłożenie nasion na dużej powierzchni, przy braku konieczności częstego uzupełniania pojemnika.

Siewnik to urządzenie, które zdecydowanie warto mieć w swoim ogrodniczym ekwipunku. Dzięki niemu sadzenie nowych roślin stanie się czystą przyjemnością, a sam proces przebiegnie dużo sprawniej. Zastosowanie siewnika to również gwarancja równomiernego rozłożenia materiałów, co wpłynie pozytywnie na odpowiednie kształtowanie się i wzrastanie wszystkich roślin.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE