Jest zgoda radnych na przedłużenie dzierżawy terenu przy Kilińskiego

Jest zgoda radnych na przedłużenie dzierżawy terenu przy Kilińskiego Fot. archiwum

Radni Rady Miasta w Radomsku wyrazili zgodę na przedłużenie terminu dzierżawy gruntu przy ul. Kilińskiego. Dzierżawca wystąpił o przedłużenie jej na 17 lat. Dzięki temu będzie mógł dokończyć rozbudowę funkcjonującej już tam bazy sportowej. Nie obyło się bez dyskusji nad tym punktem.

Obecnie terenie przy ul. Kilińskiego znajdują się dwa sztuczne boiska oraz hala balonowa. Prywatny inwestor – spółka J.T.M chce rozbudować infrastrukturę sportową. Radni wyrazili zgodę na przedłużenie dzierżawy. Jednak radni opozycji zwrócili uwagę na temat dostępności do obiektów przy ul. Kilińskiego dla uczniów radomszczańskich szkół.

- Chciałbym, by te zapisy mogły naprawdę służyć młodzieży, te godziny, które obecnie są ustalone, niestety nie są trafione i uniemożliwiają korzystanie uczniom z tych obiektów – mówił radny Paweł Pichit.

Podobną opinię wyraził Łukasz Więcek, proponując by stworzyć zapis mówiący o tym, by młodzież mogła z obiektów korzystać w godzinach popołudniowych.

Uchwałę przyjęto jednak w niezmienionej formie. Uczniowie będą mogli nieodpłatnie korzystać z obiektów od godziny godz. 8 do 10 oraz raz w tygodniu w godzinach południowych. Dodatkowo jeśli żadna ze szkół nie będzie miała możliwość korzystania w tych godzinach z obiektów, wtedy będą mogli korzystać z nich przedstawiciele klubów uczniowskich i sportowych lub niekomercyjnych szkółek piłkarskich.

Więcej o:
rada miejska Kilińskiego dzierżawa Kilińskiego sport obiekty sportowe hala balonowa Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE