Jest przetarg na budowę parku przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku

Jest przetarg na budowę parku przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku Fot. W. Bojdo, UM Radomsko

Przy ulicy Jagiellońskiej i św. Królowej Jadwigi w Radomsku powstanie nowa przestrzeń parkowo-rekreacyjna. Urząd Miasta ogłosił przetarg na realizację inwestycji.

Teren podzielono na dwie części: północną i południową. W części północnej projektuje się: wybieg dla psów, rabaty z nawodnieniem, plac edukacyjny z fontanną kaskadową. W strefie fontanny zostanie wykorzystany granit z rozbiórki ul. św. Rozalii. W części południowej zaplanowano pergolę z pnączami, ławy do wypoczynku wkomponowane w istniejącą skarpę oraz stację meteorologiczną.

- W centrum całości parku jest drzewo, które znajdzie się na skrzyżowaniu alejek o nawierzchni przepuszczalnej–mineralnej. W zakres projektu wchodzą także inne obiekty małej architektury m.in.: ławki, kosze na śmieci, domki dla owadów, karmniki dla ptaków powieszone na drzewach, tabliczki edukacyjne, poidełka dla psów, kompas, kładka dla psów, płotki do przeskoków dla psów, toalety dla psów. Starano się zachować najczęściej używaną komunikację pieszą przez teren zgodnie z wydeptanymi ścieżkami – od sklepu Lidl na teren szpitala oraz ze skrzyżowania zgodnie z obecną ścieżką z kostki brukowej – mówi Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Na terenie parku pojawi się również ponad sto nowych nasadzeń - drzew, krzewów i bylin.

Na realizację inwestycji Urząd Miasta przeznaczył kwotę 1 180 000,00 zł brutto.

Firmy zainteresowane przystąpieniem do przetargu mogą składać oferty do 11 sierpnia 2023 r.

Więcej o:
radomsko ulica jagiellońska park budowa parku przetarg inwestycja urząd miasta w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE