Jest dotacja na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radomsku. Umowa została podpisana

Jest dotacja na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radomsku. Umowa została podpisana Fot. facebook/Anna Milczanowska, Urząd Wojewódzki w Łodzi

Prezydent Radomska Jarosław Ferenc podpisał umowę o wartości ponad 3 mln zł na budowę Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnościami. Poinformowała o tym na swoim facebookowym profilu poseł Anna Milczanowska.

Przyznane środki pochodzą z Funduszu Solidarnościowego.

- Dziękuję Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlenie Maląg, Panu Tobiaszowi Bocheńskiemu - Wojewodzie Łódzkiemu za okazane wsparcie. Pragnę pogratulować Miastu Radomsko oraz życzę powodzenia w finalizacji inwestycji – napisała poseł Anna Milczanowska.

W Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Radomsku, które powstanie przy ul. Inwestycyjnej przewidzianych jest 20 miejsc dla uczestników Programu, w tym 14 miejsc pobytu całodobowego i 6 miejsc pobytu dziennego. Wszystkim uczestnikom pobytu całodobowego zostaną udostępnione pomieszczenia jednoosobowe, a ich powierzchnia będzie wynosiła minimum 20 m². Liczba osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będzie co najmniej 40 proc. uczestników Centrum.

Tego typu centra powstaną również w Zgierzu i Rawie Mazowieckiej.

- Bardzo serdecznie chciałbym podziękować naszym samorządowcom, którzy w tych trzech ważnych miastach w naszym województwie zgodzili się wziąć udział w tym rządowym programie. Zachęcam do tego także następnych, dlatego, że osoby z niepełnosprawnościami powinny znaleźć w każdym samorządzie, czy to gminnym czy powiatowym taką sferę, w której będą mogły się poradzić. Będą miały opiekę, troskę i będą mogły czuć się bezpiecznie – podkreślił Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Miasto Radomsko ze środków budżetowych przeznaczy na inwestycję 2 370 906,55 zł.

Planowany termin zakończenia budowy to koniec czerwca 2023 roku.

Czytaj też: Tak będzie wyglądać Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Radomsku

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko dotacja dofinansowanie urząd wojewódzki centrum opiekuńczo-mieszkalne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE