Jedzie nowe. Zmiana rozkładu jazdy pociągów

Od 9 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Zwiększy się liczba pociągów do Częstochowy, a to za sprawą nowego przewoźnika na naszych torach – Kolei Śląskich.

Od 9 grudnia zmienia się  rozkład jazdy pociągów. Zwiększy się liczba pociągów do Częstochowy, a to za sprawą nowego przewoźnika na naszych torach – Kolei Śląskich. Nowy  rozkład będzie obowiązywał do 9 lutego 2013 roku.

Jest  to niewątpliwie dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy uczą się bądź pracują w Częstochowie. Do tej pory pociągów (osobowych) do tego miasta było 13, a będzie ponad  20.

Nowa linia Kolei Śląskich, Radomsko - Częstochowa będzie oznaczona S11. Pociągi spółki będą odjeżdżać ze stacji w  Radomsku  zasadniczo 37-39  minut po pełnej godzinie.

Koleje Śląskie  są jednym z najmłodszych przewoźników na rynku przewozów pasażerskich, bo działają zaledwie od 1 października 2011 r., jednak już zyskały sporą grupę pasażerów. Udało nam się porozmawiać z rzecznikiem KŚ,  Adamem Warzechą. - Dzięki sprawnej organizacji i oddanej pracy wielu ludzi już  po kilku miesiącach udało się uruchomić dwie pierwsze linie: Gliwice-Katowice - Częstochowa oraz Częstochowa – Katowice - Wisła Głębce.  W planach jest uruchomienie kolejnych połączeń. Jest to uwarunkowane przede wszystkim czynnikami ekonomicznymi – powiedział. – Trwają rozmowy o utworzeniu połączenia Radomsko -  Łódź, gdyż zainteresowanie na tej linii jest olbrzymie – dodał.

KŚ nie planują uruchomienia punktu sprzedaży biletów na dworcu w Radomsku. Natomiast  bilety na przejazd będzie można nabyć  przez Internet, za  pomocą sms-a oraz w kasie spółki Przewozy Regionalne. – Będzie również możliwość zakupu biletu u personelu pokładowego. Tu jednak trzeba będzie liczyć z dodatkową opłatą – zaznaczył Adam Warzecha. Więcej szczegółów o biletach na stronie www.kolejeslaskie.com.

Bilet normalny do Częstochowy Kolejami Śląskimi będzie kosztował 10 zł. Przewozy Regionalne liczą sobie 11,20 zł.  Nadal jednak nie wiadomo czy przewoźnicy będą wzajemnie honorować swoje bilety. Podróż do świętego miasta zajmie ok. 41 minut. Od przyszłego roku planowana jest modernizacja linii do Częstochowy, wiec  należy liczyć się utrudnieniami i opóźnieniami.

Rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich na trasie Radomsko – Częstochowa:
4:39 (kursuje od poniedziałku do piątku, bez przystanku na Bobrach, oprócz świąt), 5:30 (pon-niedz.), 6:38 (pon-niedz.), 7:39 (pon-pt, bez przystanku na Bobrach, oprócz świąt), 8:38 (pon-niedz.), 9:39 (pon-pt, bez przystanku na Bobrach, oprócz świąt), 10:38 (pon-niedz.), 12:38 (pon-niedz.), 13:39 (pon-pt, bez przystanku na Bobrach, oprócz świąt), 14:37 (pon-niedz.), 15:39 (pon-pt, bez przystanku na Bobrach, oprócz świąt), 16:37 (pon-niedz.), 17:39 (pon-pt, bez przystanku na Bobrach, oprócz świąt), 18:38 (pon-niedz.), 20:39 (pon-niedz., bez przystanku na Bobrach)

Więcej o:
koleje ślaskie rozkład jazdy pkp pkp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE