Jedna ofiara śmiertelna po zderzeniu czterech ciężarówek na autostradzie A1

Fot. K. Gajda/S. Nems/Zdjęcia z drona M. Dolniak/ KPPSP Radomsko

8 lipca, po godzinie 12.00 doszło do zderzenia czterech samochodów ciężarowych na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Ruda na nitce w stronę Gdańska.

Doszło do zderzenia czterech samochodów ciężarowych doszło na nitce w kierunku Gdańska. Jezdnia w tym kierunku została całkowicie zablokowana. Na czas lądowania LPR zablokowano także jezdnie w kierunku Katowic.

Policjanci wstępnie ustali, że kierująca ciężarówką nie wyhamowała przed poprzedzającym ją pojazdem. Następnie uderzyła w inną ciężarówkę, ta przepchnięta w kolejną, a ta w następną. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba. Ofiara wypadku, to kobieta w wieku 24 lat, która kierowała cieżarówką. Jedna osoba została ranna, odmówiła przewiezienia do szpitala.

Do akcji ratunkowej zadysponowano sześć zastępów straży: cztery z PSP i dwie z OSP z Kamieńska i Dobryszyc.

AKTUALIZACJA: Kobieta, która zginęła w wypadku to 24-letnia Dominika - druhna OSP w Rymanowie. Jak informuje portal krosno112.pl, Dominika na co dzień pracowała jako kierowca ciężarówki, natomiast z zamiłowania była strażaczką, należała do OSP KSRG Rymanów, a w 2017 roku była jedną z twarzy Kalendarza Ratowniczego Krosno112.pl.

fot. Krzysztof Wojtoń/Krosno112.pl

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
wypadek ciężarówek a1 wypadek autostrada autostrada a1
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE