Jeden kamień spadł, ale mamy kolejne

Jeden  kamień spadł, ale mamy kolejne Fot. M. Kołaczkowski

W Radomsku zakończyła się kompleksowa przebudowa ul. ks. Kościowa. Jest nowa jezdnia, a także chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowa ponad kilometrowego odcinka ulicy ks. Kościowa w Radomsku to jedna z największych inwestycji powiatu w ostatnich latach.

Droga już od dawna wymagała generalnego remontu, jego rozpoczęcie było możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania w wysokości 3 242 038 zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W ubiegłym roku powiat musiał dołożyć do inwestycji 400 tysięcy złotych, a w tym dodatkowe 50 tysięcy złotych. Całkowity koszt zadania to ponad 5,4 mln złotych.

- Spadł panu kamień z serca? – pytamy Aleksandra Broszkowskiego Naczelnika Wydziału Zarządzania Drogami w Powiecie Radomszczańskim.

- Jeden kamień spadł, ale mamy przed sobą kolejne kamenie. Remont ulicy Krasickiego w Radomsku. Odcinek o wiele krótszy, bo 350 metrów. Inwestycja o wiele trudniejsza do przeprowadzenia w porównaniu z ulicą ks. Kościowa. Koszt inwestycji wynosi 7,2 mln złotych – komentuje Aleksander Broszkowski

- Od czego rozpocznie się inwestycja? – pyta Irek Staszczyk w programie „W Temacie”.

- Lada dzień rozpoczynamy przebudowę dwóch kanalizacji deszczowych, które są pod chodnikami po obu stronach ulicy, od ulicy 11 Listopada do ul. Sierakowskiego - odpowiada Aleksander Broszkowski, gość portalu Radomsko24.pl

Cała rozmowa z Aleksandrem Broszkowskim, w poniedziałek 24 października, o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk aleksander broszkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE