Jechał bez uprawnień i z nadmierną prędkością. 18-latek spowodował wypadek w Babczowie

Jechał bez uprawnień i z nadmierną prędkością. 18-latek spowodował wypadek w Babczowie Fot. KPP Radomsko

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło, w piątek 17 września w Babczowie, gmina Kobiele Wielkie. Z ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierujący laguną jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi, po czym uderzył w słup trakcji energetycznej. Okazało się, że nastolatek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny Policji otrzymał około godziny 20.00. Policjanci na miejscu wypadku ustalili, że 18-letni mieszkaniec gminy Kodrąb kierując pożyczonym autem stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup energetyczny. W lagunie oprócz kierowcy znajdowały się jeszcze trzy osoby w wieku od 19 do 24 lat, które kilka minut wcześniej wsiadły do auta. Wszyscy są mieszkańcami powiatu radomszczańskiego.

Dwoje pasażerów trafiło do szpitala. Kierujący laguną był trzeźwy. Nastolatek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności , kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Więcej o:
KPP Radomsko wypadek wypadek Babczów gmina Kobiele Wielkie wypadek kobiele wielkie Wypadek 18 latek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE