Jasełka w wykonaniu podopiecznych Ośrodka Wspierania Rodziny

W piątek 17 grudnia w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Radomsku odbyły się jasełka przygotowane przez podopiecznych Ośrodka Wspierania Rodziny. Kościół był najlepszym miejscem na tego... ››

W piątek 17 grudnia w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Radomsku odbyły się jasełka przygotowane przez podopiecznych Ośrodka Wspierania Rodziny.

 

Kościół był najlepszym miejscem na tego typu przedstawienie. Niepowtarzalne wnętrze kościoła stworzyło godny klimat dla zaprezentowania inscenizacji Narodzenia Pańskiego. W tegorocznych  jasełkach w rolę postaci historycznych wcieliły się dzieci ze świetlic z ulic M. Dąbrowskiej i M. Reja. Młodzi aktorzy, z pełnym zaangażowaniem, przedstawili historię. Oprawę muzyczną, w  postaci tradycyjnych polskich kolęd, przygotował Polski Związek Emerytów i Rencistów. Widowisko wzbudziło duże zainteresowanie. Dzieci przygotowywały się do występu blisko dwa tygodnie. Na zajęciach prowadzonych w radomszczańskich świetlicach środowiskowych młodzi aktorzy uczyli się swoich ról, przygotowywali stroje oraz niezbędne rekwizyty. Udział w jasełkach był dla dzieci i ich rodziców ogromnym przeżyciem.

 

Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami udali się na jedną ze świetlic podległych Ośrodkowi, gdzie na wszystkich czekał już wigilijny poczęstunek. Na stołach nie zabrakło zupy grzybowej, smażonej ryby, pierogów czy dużej ilości jakże lubianych przez dzieci słodkości.

 

Wśród zaproszonych gości była również prezydent miasta Anna Milczanowska. W krótkim wystąpieniu życzyła dzieciom wszelkiej pomyślności, a wychowawcom pracującym na świetlicach podziękowała za trud włożony w pracę z najmłodszymi radomszczanami. Na ręce kierownika OWR-u, pana Sławomira Kotlickiego, wręczyła olbrzymi kosz wypełniony cukierkami. Składano sobie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem.

 

Następnie na salę wszedł długo oczekiwany św. Mikołaj, który rozdał grzecznym podopiecznym Ośrodka  ponad 160 paczek ze słodyczami.

 

Obecnie Ośrodek Wspierania Rodziny w Radomsku nadzoruje pracę siedmiu świetlic środowiskowych i klub młodziaka. Ma pod opieką blisko 200  dzieci i młodzieży. Więcej o pracy OWR można dowiedzieć się z jego strony internetowej www.owr-radomsko.com

Więcej o:
radomsko jasełka świeta owr
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE