Jarosław Gowin: wygrana Andrzeja Dudy to szansa dla Polski i samorządów, takich jak Radomsko

Lider Zjednoczonej Prawicy, były wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – poseł Jarosław Gowin gościł w Radomsku. Parlamentarzysta zachęcał do udziału w nadchodzących wyborach i oddania głosu na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Jarosławowi Gowinowi towarzyszył wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

Wizytę w Radomsku Jarosław Gowin rozpoczął od powieszenia banera Andrzeja Dudy na ogrodzeniu jednej z posesji przy ulicy Narutowicza. Następnie, na skwerze przy placu 3 Maja spotkał się z dziennikarzami i działaczami radomszczańskich struktur Porozumienia.

Jak podkreśla Jarosław Gowin, głosowanie na Andrzeja Dudę i jego ponowna prezydentura to szansa na systematyczny rozwój Polski.

- Współpraca pomiędzy ośrodkiem rządowym a ośrodkiem prezydenckim musi układać się bardzo harmonijnie. Zależy nam bardzo na tym, by nasze reformy, nasze działania związane z walką z epidemią, z kryzysem gospodarczym mogły liczyć na nie bezkrytyczne, ale życzliwe wsparcie ośrodka prezydenckiego. Oczywiście będziemy współpracować z każdym prezydentem, ale chciałbym wraz z wicewojewodą Krzysztofem Cieciórą namawiać wszystkich do tego, by 28 czerwca, a później – jeśli będzie trzeba, również 12 lipca oddali głos na Andrzeja Dudę – mówił Jarosław Gowin podczas wizyty w Radomsku.

Czytaj też: Jarosław Gowin: Region Radomszczański jest bardzo ważny dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy

Jarosław Gowin wspomniał o ogłoszonym przez urzędującego prezydenta planie działania na najbliższe lata, zwanym Planem Dudy. Jednym z jego elementów są działania z zakresu inwestycji samorządowych.

- W związku z epidemią, samorządy znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Stąd inicjatywa pana prezydenta, aby przeznaczyć w najbliższych latach kwotę ok. 30 miliardów złotych na inwestycje lokalne. O tym, jakie będą to inwestycje, będą decydować lokalni samorządowcy. Dla nas ten plan jest tym ważniejszy, że dzięki niemu będzie można nie tylko wesprzeć samorządy, ale też zapewnić trwałość miejsc pracy i rozwój małych lokalnych firm – podkreślał Jarosław Gowin.

Wśród bardzo ważnych dla województwa łódzkiego, w tym również Radomska inwestycji Jarosław Gowin wymieniał m.in. budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. O tej inwestycji wspominał również wicewojewoda Krzysztof Ciecióra.

- Rozwój Polski zaczynał się na dużych aglomeracjach, takich jak chociażby Warszawa. My chcemy, aby w rozwoju gospodarczym brały udział również mniejsze miejscowości, takie jak Radomsko. Rząd Zjednoczonej Prawicy ten cel realizuje. Realizacja jest możliwa dzięki współpracy – niekiedy trudnej, z prezydentem Andrzejem Dudą. Jego wybór na drugą kadencję gwarantuje dalsze lata dobrej współpracy, która pozwoli postawić kropkę nad „i” dla takich miejscowości jak Radomsko. Mam na myśli uzyskanie samodzielności w rozwoju gospodarczym, społecznym i zawodowym mieszkańców. Jednym z elementów będzie właśnie Centralny Port Komunikacyjny. Jedna z jego nitek będzie przebiegać przez Radomsko. Jest to ogromna szansa dla Radomska. Jako wojewoda z tego miasta będę zabiegał wszelkimi siłami, by z tej inwestycji Radomsko korzystało jak najwięcej – podkreślał wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

Krzysztof Ciecióra poinformował, że jednym z planów dla Radomska będzie również doprowadzenie do tego, by w Radomsku zatrzymywały się pociągi Pendolino.

Więcej o:
radomsko jarosław gowin wizyta wybory 2020 andrzej duda krzysztof ciecióra
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE