[WYWIAD] Jarosław Gowin: Region Radomszczański jest bardzo ważny dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy

[WYWIAD] Jarosław Gowin: Region Radomszczański jest bardzo ważny dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy

W czwartek 18 czerwca w Radomsku będzie gościł lider Zjednoczonej Prawicy – były wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, poseł Jarosław Gowin. Spotka się z dziennikarzami, by rozmawiać o nadchodzących wyborach Prezydenta RP. W przededniu wizyty udało nam się porozmawiać z Jarosławem Gowinem.

Radomsko24: Kolejny raz przyjeżdża Pan do Radomska. Jeżeli byśmy podliczyli wszystkie Pana wizyty w ciągu ostatniego roku, to okazałoby się, że jest Pan najczęściej odwiedzającym nasz region liderem Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Gowin: Rzeczywiście, bardzo dziękuję za zaproszenie wicewojewodzie łódzkiemu, Krzysztofowi Cieciórze. Krzysztof to jeden z moich najbliższych współpracowników. Region Radomszczański jest bardzo ważny dla całego obozu zjednoczonej prawicy. Pamiętam, że w jesiennych wyborach parlamentarnych ponad połowa mieszkańców Radomska głosowała na naszych kandydatów, dlatego przyjeżdżam tu, by poprosić mieszkańców Radomska o ponowny wyraz zaufania i oddanie głosu na Prezydenta Andrzeja Dudę, ubiegającego się o drugą kadencję.

Radomsko24: Ta kampania należy do bardzo brutalnych, ale także niektórzy Pana stronnicy, ostatnio poseł Jacek Żalek, nie obniżają temperatury politycznego sporu.

Jarosław Gowin: Ta sytuacja została nieprawdopodobnie rozdmuchana. Trzeba szanować wszystkich uczestników debaty publicznej, także tych, którzy ideowo są nam niezwykle odmienni. W tym przypadku brakowało odrobiny dobrej woli. Gdyby Jacek Żalek miał możliwość dokończenia swojej wypowiedzi, to najpewniej dzisiaj o tej rozmowie już byśmy nie pamiętali.

Radomsko24: Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie?

Jarosław Gowin: Jestem głęboko przekonany, że to najlepszy wybór dla Polski. Prezydent zrealizował lwią część swoich obietnic z 2015 roku, a także - co oceniam jako bardzo istotne, jest politykiem, który nie zamknął się w Pałacu Prezydenckim, tylko w ciągu ostatnich pięciu lat objechał całą Polskę. Co ważne, nie były to największe ośrodki miejskie, tylko w dużej mierze gminy i powiaty. Prezydent Andrzej Duda nigdy nie bał się spotkań z ludźmi. Taka otwartość cechuje największych liderów politycznych.

Radomsko24: Pan też jest znany z dużej aktywności, ale czy konflikt Porozumienia z Prawem i Sprawiedliwością w sprawie terminu wyborów prezydenckich, nie utrudnił Waszej współpracy?

Jarosław Gowin: Jako Porozumienie jesteśmy częścią Zjednoczonej Prawicy i niezmiennie uważam, że jest to jedyna dzisiaj koalicja gwarantująca rozwój Polski. Nie ma dziś konfliktu, raczej twarda rozmowa o sprawach najważniejszych dla nas wszystkich. Ale to już za nami. Porozumienie jednogłośnie w ramach naszego środowiska zarekomendowało Andrzeja Dudę jako naszego kandydata. Chcąc, żeby Polska dalej się rozwijała, musimy mieć pewność, że utrzymamy współpracę prezydenta z rządem. Szczególnie w najbliższych latach, kiedy musimy zaradzić kryzysowi gospodarczemu, nie możemy sobie pozwolić na paraliżowanie pracy Rządu RP. Właściwym gwarantem tej dobrej współpracy jest właśnie Andrzej Duda. Jest to istotne choćby w aspekcie Planu Dudy, czyli kompleksowej strategii na najbliższe lata. Jest w nim choćby propozycja Porozumienia, jak Fundusz Inicjatyw Samorządowych, który będzie ogromnym wsparciem dla inwestycji miejskich w miastach takich jak Radomsko.

Radomsko24: Bardzo dziękujemy za rozmowę.

Jarosław Gowin: Dziękuję.

W czwartek 18 czerwca 2020 r. Jarosław Gowin spotka się z dziennikarzami o godz. 15.00 na skwerze przy pl. 3 Maja.

Więcej o:
jarosław gowin radomsko jarosław gowin
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE