Jarmark Powiatowy za nami

Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy. Jarmark Powiatowy, jaki odbył się 9 września w Parku Solidarności w Radomsku organizatorzy mogą zaliczyć jako w pełni udany. Impreza rozpoczęła się od barwnego korowodu, który przy dźwiękach orkiestry dętej z Żytna przeszedł przez miasto.

Jarmark Powiatowy połączony był z III Dniem Organizacji Pozarządowych. I to stowarzyszenia z Radomska i powiatu radomszczańskiego prezentowały swoje oferty na stoiskach ustawionych w niecce w Parku Solidarności. Były grupy lokalne prezentujące swoje rękodzieło, miejscowe przysmaki, miód (Rejonowe Koło Pszczelarzy w Rzejowicach). Swoje walory prezentowały m.in. gminy Gomunice i Wielgomłyny, na których można się było zaopatrzyć w foldery i widokówki.

Były też stowarzyszenia dobroczynne, pomocowe (Klub Wzajemnej Pomocy Szansa), Teatr Źródło, Zadruga Wierczan, harcerze, stowarzyszenia Wspólny Samorząd i Razem dla Radomska i wiele, wiele innych. Nie zabrakło także stoiska promocyjnego głównego organizatora - Powiatu Radomszczańskiego, gdzie każdy chętny otrzymał magnes promocyjny lub folder. Były tutaj też ciekawe konkursy wiedzy o regionie, w którym do wygrania były porcelanowe kubeczki.

Na parkingu przed budynkiem starostwa swoje militarne pojazdy (terenowe Uazy, Gazy i Honker) oraz zabytkowe ciężarówki i działa prezentowała grupa ROTA. Sporą atrakcją szczególnie dla najmłodszych była możliwość obejrzenia od środka policyjnego radiowozu czy pojazdu strażackiego. Smaczną ciekawostką była prezentacja przygotowana przez Piotra Ogińskiego, znanego kucharza i blogera kulinarnego, uczestnika programów telewizyjnych Top Chef i Hell’s Kitchen. Twórca kanału „Kocham Gotować” w ramach kampanii promocyjnej Stowarzyszenia Polski Ziemniak pokazał jak przygotować nowoczesne i smaczne potrawy z ziemniaków.

Także na scenie cały czas coś się działo – występowały lokalne zespoły ludowe (Z okolic Młyna, Słostowianki, Chrzanowianki i Dwa Janki, Dziepółlanki, Kalina ze Strzałkowa), młodzieżowi wokaliści. Na deser zagrał obecny na scenie od 40 lat zespół Trubadurzy, który wykonał swoje największe przeboje (m.in. „Znamy się tylko z widzenia”, „Przyjedź mamo na przysięgę”). Nie obyło się bez bisów, a liczna publiczność doskonale bawiła się podczas koncertu. Jarmark zakończył występ radomszczańskiej grupy Personel. Patronat medialny nad imprezą sprawował portal Radomsko24.pl.

Więcej o:
jarmark powiatowy festyn park solidarności trubadurzy stowarzyszenia dzień organizacji pozarządowych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE