Janusz Kamiński na banknocie „0 Euro”

Zmarły w 2019 r. działacz sportowy, społecznik, założyciel Drukarni Braci Kamińskich oraz pomysłodawca i założyciel Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich w Radomsku – Janusz Kamiński znalazł się na banknocie kolekcjonerskim „0 Euro”.

Banknoty kolekcjonerskie „0 Euro” upamiętniają m.in. wyjątkowe miejsca, organizacje oraz ludzi. Taką właśnie postacią jest Janusz Kamiński – wieloletni radomszczański działacz sportowy oraz społecznik. To właśnie jego wizerunek znalazł się na najnowszym banknocie kolekcjonerskim.

- Banknot ten został wydrukowany w drukarni we Francji. Tej samej drukarni, w której drukowane są prawdziwe banknoty Euro. Przygotowany on został w dwóch wersjach: podstawowej oraz wersji „gold” - mówi Szymon Bereska, prezes zarządu „Banknoty Kolekcjonerskie”.

Banknot upamiętniający Janusza Kamińskiego został wyemitowany w nakładzie 5 tys. sztuk. Będzie go można nabyć za kwotę 20 zł już od najbliższej soboty.

- Pomysł emisji banknotu zrodził się niedługo po śmierci mojego taty. Jestem bardzo szczęśliwy, że projekt ten udało się zrealizować, tym bardziej, że mój tata był również wieloletnim numizmatykiem – podkreśla Patryk Kamiński.

Banknot będzie można nabyć podczas sobotniego (13 listopada) II Memoriału Janusza Kamińskiego w Podnoszeniu Ciężarów MASTERS, który zostanie zorganizowany w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku. Początek o godz. 10.00. Później będzie go można zakupić w Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich.

Jest to już drugi banknot kolekcjonerski „0 Euro” nawiązujący do Radomska. Pierwszy poświęcony jest klubowi RKS i pochodzącemu z Radomska piłkarzowi Janowi Benigierowi.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko janusz kamiński banknot 0 euro
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE