Janusz Gajos odwiedził Radomsko

Janusz Gajos było gościem VII edycji Dni Kina. Spotkanie z nim odbyło się w piątek 1 kwietnia na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Dni Kina trwały w Radomsku od 14 marca. W... ››

Janusz Gajos było gościem VII edycji Dni Kina. Spotkanie z nim odbyło się w piątek 1 kwietnia na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

 

Dni Kina trwały w Radomsku od 14 marca. W mieście zorganizowano pokaz filmów z udziałem Gajosa, konkurs wiedzy o jego życiu i twórczości, a także konkurs na etiudę filmową.

 

W piątek 1 kwietnia w MDK-u pojawiła się młodzież z radomszczańskich szkół średnich oraz wielu zaproszonych gości. Wszyscy oczekiwali na przybycie Janusza Gajosa. Aktor spóźnił się kilkanaście minut, ale swoim wytłumaczeniem rozbawił wszystkich.

 

Galę finałową poprowadziła Aleksandra Kędra - nauczycielka j. polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego, pomysłodawczyni imprezy. Najpierw w krótkiej części artystycznej uczniowie I LO przedstawili najciekawsze recenzje filmowe uczestników konkursu wiedzowego, a następnie wręczono nagrody.

 

W Konkursie Wiedzy o Filmie "Życie i Twórczość Janusza Gajosa" zwyciężyła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Maja Gawron, Martyna Krawczyk i Anna Stępień. II miejsce również zajęły uczennice I LO - Angelika Borczyk, Anna Azorge i Monika Mierzwa. II miejsce wywalczyli uczniowie II LO - Michał Śpiewak, Łukasz Przerada i Kamil Piotrowski.

 

W konkursie na etiudę filmową „Czas, bryła, przestrzeń – Radomsko w perspektywie” wręczono nagrody oraz wyróżnienia. Zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych: Sylwia Popiołek, Wojtek Biniek, Wojtek Guziak, Bartosz Jarzabek, Grzegorz Marusiński, którzy przygotowali dokument pt. "Minuta".

 

Podziękowania za przygotowanie uczniów otrzymały również polonistki z radomszczańskich szkół średnich.

 

Kiedy wszystkie nagrody były już rozdane, nadeszła oczekiwana przez wielu chwila - rozmowa z Januszem Gajosem. Aktor opowiadał o swoim życiu i twórczości po jego słynnej roli w "Czterech Pancernych". Opowiadał o tym, kiedy aktor staje się "prawdziwym aktorem" - gdy zachcianka bycia odtwórcą ról stała się celem życiowym. Aktor wspominał również o swojej pasjii, fotografii, wyraził szczerą chęć prezentacji swoich prac w Radomsku. Na zakończenie spotkania Janusz Gajos przyjął kwiaty oraz upominki.

 

Tym samym VII edycja Dni Kina dobiegła końca. A kolejne święto kina w Radomsku - już za rok!

Więcej o:
dni kina i lo mdk janusz gajos
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE