Jakie ogrodzenie będzie pasowało do domu w stylu angielskim?

Jakie ogrodzenie będzie pasowało do domu w stylu angielskim?

Dom w stylu angielskim odznacza się wyrazistą, charakterystyczną architekturą, dlatego aby podkreślić wyjątkowość nieruchomości, należy zadbać także o otoczenie, w tym ogrodzenie posesji. Czy to prawda, że budynek tego rodzaju najlepiej prezentuje się z kutym płotem? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Czym wyróżnia się dom w stylu angielskim?

Inspiracją dla projektantów domów w stylu angielskim jest, jak sama nazwa wskazuje, tradycyjne budownictwo z Wielkiej Brytanii. Jeżeli w tym momencie nasuwają Ci się skojarzenia z elegancją i harmonią – to dobry trop. W nieruchomościach tego typu rzeczywiście chodzi o klasę i dystynkcję, ale nie o przepych. Ich założenia architektoniczne da się wdrożyć w różnych budynkach zarówno na wsi, jak i w miastach. Mały, parterowy dom w stylu angielskim może być podobny np. do luksusowej, nowoczesnej wilii.

Najważniejsze cechy domów w angielskim stylu

Trudno wskazać jednoznaczną definicję domu w stylu angielskim, ale na pewno widać w nim sporo inspiracji epoką wiktoriańską. Wyraża się to m.in.:

  • obecnością ganków, tarasów, werand,
  • rozwiązaniami architektonicznymi w rodzaju lukarny, wykuszu czy podcieni,
  • klasyczną kolorystyką dachówki i tradycyjną stolarką okienną (np. ze szprosami),
  • elegancką, ceglaną elewacją.

Taki budynek ma ponadczasowy styl, wymyka się trendom i zawsze pozostaje wartościowym, atrakcyjnym wyborem.

 

Ogrodzenie spójne z domem w stylu angielskim

Dom w stylu angielskim potrzebuje trwałego, eleganckiego ogrodzenia, które stanowi z jednej strony zabezpieczenie posesji, a z drugiej – jej swoistą wizytówkę. Dlatego architekci i specjaliści w zakresie aranżacji są dość zgodni, że warto postawić na ogrodzenia kute, które są zarazem proste i eleganckie oraz solidne i ponadczasowe. Czyli takie jak dom w stylu angielskim. Przęsła takiego płotu najczęściej wykonuje się z wysokogatunkowych metali i stali. Sprawdzone firmy stosują takie zabezpieczenia materiału jak m.in. ocynkowanie i chromowanie czy pokrycie farbą antykorozyjną oraz farbą do metalu.

Kute ogrodzenia – trwałe i stylowe

Na rynku nie brakuje różnorodnych wzorów z charakterystycznymi zdobieniami, które łatwo dopasować do małego, parterowego domu w stylu angielskim. W dostosowaniu ogrodzenia do architektonicznej wizji budynku i ogrodu pomaga możliwość malowania proszkowego na dowolny kolor z palety RAL czy wyboru wariantu z elementami drewnianymi i kamiennymi. Okazuje się zatem, że dom wiejski lub miejski w stylu angielskim może być otoczony w uniwersalny sposób, który odpowiada jego architekturze.

Generalny remont lub budowa domu stanowią inwestycję na wiele lat. Kute ogrodzenia są pod względem trwałości dobrym wyborem, bo ich styl jest ponadczasowy (tak jak domów w stylu angielskim), a materiał wykonania i wykończenie zapewniają doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi czy negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Przekłada się to na możliwości wieloletniego użytkowania bez ryzyka uszkodzeń czy utraty podstawowych właściwości mechanicznych ogrodzenia kutego.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE