Jakie jest zastosowanie uchwytów wiertarskich?

Jakie jest zastosowanie uchwytów wiertarskich?

Każdy amator majsterkowania zadaje sobie te pytanie. Czy warto zainwestować w uchwyty wiertarskie? Do czego się je używa? Jakie są ich rodzaje? Jaka jest na nie odpowiedź? Przekonajmy się. Zastosowanie uchwytów wiertarskich do tokarek i nie tylko.

Uchwyty wiertarskie są używane od bardzo dawna i służą głównie do mocowanie wierteł do metalu w różnego rodzaju maszynach, najczęściej do tokarek, frezarek a przede wszystkim wiertarek. Jest to bardzo praktyczne urządzenie, które obecnie jest używane przez wielu amatorów majsterkowania.

Jednak nie tylko przez nich, coraz częściej sięgają po nie profesjonaliści oraz firmy. Uchwytów wiertarskich używa się zarówno w środowisku amatorskim jak i w firmach. Ich skuteczność oraz niezawodność pomaga w ustabilizowaniu wiertła, przyśpieszając całą pracę.

Dzięki temu zaoszczędzamy cenny czas oraz oszczędzimy sobie wysiłku. Dzięki innowacyjnemu kształtowi i zastosowaniu najlepszych rozwiązań uchwyty wiertarskie samozaciskowe lub kluczykowe mogą pomóc nam wykonać pracę przypominającą maszynę taśmową. Dzięki licznym rodzajom są one w stanie wpasować się do różnego rodzaju wierteł. Mogą to być zarówno małe, jak i duże. Szerokość również może być inna.

Dzięki systemowi dostosowania grubości możemy być spokojni również o długość. Mocna konstrukcja uchwytów wiertarskich pomoże nam w obróbce nawet twardych powierzchni takich jak stal lub staliwo.

Fakty o uchwytach wiertarskich kluczykowych

Przydatnym elementem w uchwytach wiertarskich kluczykowych jest odpowiedni kluczyk. W niektórych sklepach internetowy jest on dostępny jako uniwersalne narzędzie, ułatwi nam on użytkowanie uchwytów wiertarskich. Dzięki swojej uniwersalności może być stosowany w większości rodzajów nasadek do wiertarki. Dociska on szczęki zaciskowe samego uchwytu. Takie wiertła są stabilniejsze i rzadko dochodzi do poluzowań. Niektóre uchwyty wiertarskie mogą być stosowane bez konieczności użycia odpowiedniego klucza.

Uchwyty wiertarskie samozaciskowe narzędzia posiadają w swoim mechanizmie sprzęgiełko, które samoistnie mocuje wiertło ( https://artykulytechniczne.pl/uchwyty-wiertarskie.html ). Przystosowane są do pracy zarówno w prawo jak i w lewo. Zakres wiertła wacha się w zależności od rodzaju uchwytów wiertarskich, może to być na przykład uniwersalne 1,5 mm – 13 mm.

Mocowanie gwintu wewnętrznego również może być różne. Na rynku dostępne są również uchwyty wiertarskie samozaciskowe, które mogą być ułatwieniem dla osób, które cenią sobie nowe, łatwiejsze rozwiązania. Nie wymagają one użycia kluczyka. Doskonale sprawdzą się podczas wykonywania lekkich prac budowlanych. Do prac ciężkich zalecane jest stosowanie uchwytów wiertarskich samozaciskowych ze specjalną blokadą, która zapobiega poluzowaniu się samego wiertła.

Większość tych uchwytów wiertarskich przeznaczona jest do wiercenia za pomocą wkrętarek z chwytem sześciokątnym. Jest jeszcze jeden rodzaj uchwytów, który różni się od pozostałych dwóch. Uchwyty wiertarskie kluczykowe umożliwiają wiercenie pod odpowiednim kątem. Może to być nawet 90 stopni w stosunku do samego wrzeciona wiertarki. Możemy to wykorzystać podczas prac, która sprawia, że nie mamy zupełnej dostępności miejsca. Przeznaczone są do wiercenia za pomocą wiertarek i wiertarko-wkrętarek. Znajdą swoje zastosowanie podczas wiercenia otworów w meblach lub konstrukcjach.

Uchwyty wiertarskie precyzyjne są przydatne oraz różnią się między sobą rodzajem. Mogą być stosowane w zależności od materiału, z jakim będą pracować. Wybieramy je również ze względu na swoje specyfikacje, które w zależności od rodzaju mogą być użyteczniejsze w danej sytuacji.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE