Radomsko, Łódzkie 2.2o Sobota, 14 Grudnia 2019
ważne informacje
  • 14:12 Irek Staszczyk na pokładzie Radomsko24.pl czytaj dalej

Jaką wypożyczalnię samochodów wybrać?

Miasto
Redakcja Artykuł sponsorowany

Zarówno w Polsce, jak i innych krajach europejskich funkcjonuje bardzo wiele firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów. Wybranie jednej wypożyczalni spośród kilkudziesięciu propozycji może na pierwszy rzut oka przerażać, jednak w gruncie rzeczy nie stanowi zadania nazbyt trudnego - o czym staramy się przekonać w poniższym poradniku. Ponadto należy pamiętać, iż istnieją narzędzia ułatwiające znalezienie najatrakcyjniejszej oferty, takie jak porównywarki internetowe.

Wypożyczalnie małe czy duże?

Rynek wypożyczalni samochodowych w ostatnich latach bardzo się rozwinął. Powstało wiele nowych firm zajmujących się tego rodzaju działalnością, a wcześniej istniejące zauważalnie zwiększyły swoje obroty. Mimo to, większość wypożyczalni można zaklasyfikować do jednej z dwóch grup.

Pierwszą z nich stanowią wielkie sieci, zrzeszające pod swoim szyldem setki lub nawet tysiące punktów wypożyczających samochody. Druga grupa składa się z niewielkich wypożyczalni, których działalność często ogranicza się do pojedynczego miasta. Choć najczęściej poleca się korzystanie z usług tych największych firm, najuczciwiej będzie samodzielnie rozważyć ich plusy i minusy.

Duże wypożyczalnie są... duże i posiadają zazwyczaj imponującą flotę samochodów, spośród których dużo łatwiej wybrać model w idealny sposób odpowiadający naszym oczekiwaniom. Posiadają także znaczne doświadczenie i wypracowane przez lata standardy obsługi klienta, gwarantując (przynajmniej teoretycznie) zadowolenie.

Ceny wypożyczenia samochodu bywają tutaj wyższe niż w przypadku niewielkich firm, jednak w ostatecznym rozrachunku może okazać się, że zapłacimy mniej. Jak to możliwe? Otóż duże wypożyczalnie często posiadają parkingi w bezpośrednim otoczeniu lotniska, eliminując opłaty za dodatkowe przejazdy. Ponadto często współpracują one z liniami lotniczymi, oferując atrakcyjne zniżki dla osób korzystających z usług konkretnego przewoźnika.

Mimo wszystko, nie powinniśmy zniechęcać się do korzystania z małych wypożyczalni - zwłaszcza, jeśli wypożyczamy pojazd w centrum miasta, a wybrana przez nas firma cieszy się nieposzlakowaną opinią.

Wyszukiwanie najtańszych ofert

Ceny wynajmu samochodów zależą od wielu różnych czynników, wliczając w to chwilowy wzrost zainteresowania tego typu usługami (na przykład ze względu na ważne wydarzenie odbywające się w danym mieście). Stąd warto każdorazowo sprawdzać oferty wielu firm. Aby tego dokonać, wpiszmy w wyszukiwarkę frazę typu wynajem samochodów Piza i porównajmy propozycje kilku różnych wypożyczalni. Opcjonalnie możemy skorzystać z internetowych porównywarek, które zrobią to za nas w sposób w pełni automatyczny.

Należy mieć przy tym na uwadze fakt, iż korzystanie z różnego rodzaju opcji dodatkowych może w istotny sposób wpłynąć na całkowity koszt wypożyczenia samochodu. Powinniśmy więc zawczasu sprawdzić wysokość różnego rodzaju opłat, na jakie możemy zostać narażeni. Mowa tutaj choćby o limicie kilometrów - wypożyczalnie bardzo często określają maksymalny dystans, jaki wolno nam przejechać wypożyczonym autem, oferując jednocześnie możliwość zniesienia tego ograniczenia za stosowną dopłatą.

komentarze