Jaka pompka do materaca będzie najlepsza?

Jaka pompka do materaca będzie najlepsza?

Biwak, wyjazd nad jezioro lub morze, wizyta gości, którzy nocują u nas w domu to tylko część sytuacji, w których znajdują zastosowanie materace. Aby móc je jednak szybko i bez większego problemu napompować niezbędna jest do tego odpowiednio dobrana pompka do materaca. Dlatego też to właśnie na niej skupiamy się w tym artykule podpowiadając jaka pompka do materaca będzie najlepsza i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Jakie są rodzaje pompek do dmuchania materaca?

Pompki do materacy można podzielić na dwa główne rodzaje ze względu na sposób, w jaki są one obsługiwane. Pierwsze z nich to modele ręczne lub nożne. Tego typu pompki do materacy bazuje na sile ludzkich mięśni i pompuje poprzez tłoczenie powietrza za pomocą unoszenia i opuszczania tłoka rękoma lub naciskania pedału nogą. Do ich największych zalet zaliczyć można przede wszystkim:

  • kompaktowe wymiary,
  • możliwość pompowania materacy w miejscach bez dostępu do zasilania elektrycznego,
  • niską cenę,
  • łatwość obsługi.

Nożna oraz ręczna pompka do pompowania materacy ma jednak także swoje wady. Najważniejszą z nich to przede wszystkim to, że wymaga ona użycia sporej siły, przez co używanie jej jest męczące, zwłaszcza w przypadku, kiedy do napompowania mamy duży materac lub kilka jego sztuk. 

Drugim rodzajem pompek do materacy są modele elektryczne, które jak sama ich nazwa wskazuje, zasilane są za pomocą energii elektrycznej z gniazdka. Taka pompka do materaca pozwala go napompować w szybkim czasie, a do tego nie wymaga niemal żadnego zaangażowania oprócz podłączenia jej do zasilania. Dodatkowo jej nowoczesne modele cechują się coraz mniejszymi wymiarami i wagą, dzięki temu z powodzeniem mogą być zabierane także na wyjazdy, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca. Należy jednak pamiętać, że zasilanie elektryczne pompki może być zarówno zaletą, jak i wadą, wszystko zależy bowiem od tego, gdzie ma być ona najczęściej wykorzystywana. Dodatkowo warto także wspomnieć, że modele tego typu są zazwyczaj nieco droższe od ręcznych i nożnych pompek do materaca. 

Czym powinna wyróżniać się dobra pompka do materaca i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Przy zakupie pompki do materaca, znaczenie ma nie tylko jej rodzaj, ale także kilka dodatkowych kwestii. Najważniejszą z nich jest jej jakość, która najczęściej idzie także w parze z ceną. Nie warto jednak oszczędzać na pompce do materaca, zwłaszcza jeśli ma być ona wykorzystywana na biwakach czy innych wyjazdach. Jej wyższa cena zazwyczaj gwarantuje bowiem wykonanie z trwalszych materiałów, które nie pękają po jednym użyciu, a w przypadku modeli elektrycznych zastosowanie lepszych podzespołów oraz różnorodnych systemów, które chronią urządzenie przed przegrzaniem się i uszkodzeniem. 

Dodatkowo dobra pompka do materaca to taka, która jest dopasowana do zastosowanych w nim wentyli. Warto więc zwrócić uwagę na końcówki w jakie jest ona wyposażona. Najlepiej wybierać takie pompki do materacy, które posiadają ich kilka, dzięki temu są uniwersalnym urządzeniem, za pomocą którego będzie można napompować każdy materac lub inne dmuchane elementy, a nawet dętkę w rowerze. 

Kupując pompkę do pompowania materaca, należy również sprawdzić, w jak długi wężyk został wyposażony wybrany model. Im jest on dłuższy, tym lepiej, gdyż zapewni o wiele większą wygodę pompowania i umożliwi dotarcie do wentyli nawet najbardziej ukrytych w zakamarkach materiału materaca. Istotne jest także to, aby był on elastyczny, najlepiej o harmonijkowej budowę, która pozwoli wyginać go w różne strony bez obawy o jego uszkodzenie. 

Gdzie kupić pompkę do materaca?

Dobre pompki do materaca znaleźć można przede wszystkim w sklepie internetowym Intexmarket.pl. Dostępne w nim modele to bowiem pompki do materaca Intex cechujące się solidnym wykonaniem z wysokiej jakości materiałów oraz standardowo wyposażone w kilka końcówek pozwalających dopasować je do każdego rodzaju wentyla. Dodatkowo oferta tego sklepu obejmuje zarówno niedrogie ręczne i nożne pompki Intex, jak i nieco droższe modele elektryczne, dzięki temu każdy z łatwością może znaleźć w niej odpowiednie rozwiązanie dla swoich potrzeb bez konieczności wychodzenia z domu. Za zakupem pompki od materaca w Intexmarket przemawia także to, że wysyłka zamówień składanych w tym sklepie do godziny 14 jest realizowana jeszcze tego samego dnia, dzięki temu z jego oferty mogą skorzystać także zapominalscy, którzy potrzebują pompki do materaca na nadchodzący wyjazd. 

Podsumowując, trudno jednoznacznie określić jaka pompka jest najlepsza, jeśli chodzi o jej rodzaj. Pod względem budowy oraz parametrów najlepiej wybierać jednak modele, które wykonywane są z twardego plastiku lub innych tworzyw sztucznych oraz wyposażone są w co najmniej kilka różnych końcówek, które pozwalają zastosować je bez względu na to, w jaki wentyl został wyposażony materac czy inny element wymagający napompowania. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE