Jaką pastę polerską warto wybrać?

Jaką pastę polerską warto wybrać? Fot. Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Jaką pastę polerską warto wybrać? Zależy Ci na tym, aby Twój samochód błyszczał i był odpowiednio zadbany? Już teraz sprawdź nasze polecenie! 1. Pasta polerska Menzerna – czy warto? 2. Kiedy używa się padów polerskich?

Twój samochód jest zmatowiały? Masz problem z wyeksploatowanym lakierem i chciałbyś w skuteczny sposób go rozwiązać? Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pasty polerskiej! Ale jaką pastę polerską warto wybrać? Podpowiedź znajdziesz w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury już teraz!

Pasta polerska Menzerna – czy warto?

Jeśli chodzi o polerowanie samochodu, to aktualnie sporą popularnością cieszą się pasty Menzerna od Clinic4car, z których korzystają zainteresowani na całym świecie – nawet ogromne koncerny. Pasty Menzerna to produkty 3w1, umożliwiające usunięcie aż 90% średnich i małych rys. Dodatkowo za pomocą rozwiązań Menzerna bezproblemowo nawoskujesz karoserię swojego samochodu. 

Taki zestaw past obejmuje przede wszystkim agresywny preparat, przeznaczony do usuwania większych rys. Do odświeżania karoserii wykorzystuje się natomiast uniwersalny produkt. W zestawie znajdziesz także pastę wykończeniową, która nadaje doskonałego blasku. A zatem te trzy produkty pozwalają na to, aby przeprowadzić pełną korektę samochodowego lakieru i doprowadzić karoserię do doskonałego wyglądu. 

W ofercie dostępne są także pasty polerskie Menzerna przeznaczone do usuwania większych rys powstałych na powłoce lakieru. W połączeniu z odpowiednio twardą gąbką będziesz w stanie wyeliminować każdy defekt.

Ponadto asortyment obejmuje także pasty, które wykorzystuje się do usuwania mikrozarysowań. To preparat, który świetnie sprawdzi się także jako ostatni krok w procesie polerskim. Pastę taką można wykorzystać w sposób mechaniczny na miękkim polerskim padzie, jak i ręcznie z zastosowaniem mikrofibry.

Kiedy używa się padów polerskich?

Chcesz zadbać o lakier swojego samochodu w profesjonalny sposób? Zależy Ci na tym, aby nie wydawać na to zbyt wiele pieniędzy? Najlepszym rozwiązaniem będą zestawy past polerskich, składające się między innymi z agresywnego rozwiązania wyróżniającego się dużą mocą ścierania. Taki preparat skutecznie usuwa głębokie rysy. Do mniejszych defektów natomiast w zestawie znajdziesz pastę o mniejszej mocy. Wykańczająca pasta natomiast odpowiada za wydobywanie głębi koloru oraz gwarantuje lustrzaną powierzchnię lakieru.

Nierzadko do mocniejszych rys używa się padów polerskich białych, żółtych zaś do relatywnie mniejszych. Usuwanie niedoskonałości za pomocą polerki orbitalnej lub rotacyjnej wymaga ręcznego polerowania, do czego najczęściej wykorzystuje się odpowiednie ścierki z mikrofibry. Do wykończenia natomiast najlepiej sprawdzają się miękkie gąbki. Jeśli zaś chodzi o pozostałości pasty polerskiej, możesz usunąć je za pomocą szmatki ze stosunkowo miękkiego włókna.

Pasta do polerek rotacyjnych zawiera taki skład, który jest niezbędny do uzyskania najlepszych efektów. Warto więc zadbać, aby została ustawiona optymalna prędkość obrotowa, która nie uszkodzi powierzchni lakieru w trakcie polerowania maszynowego.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE