Jak wziąć kredyt przez Internet? Krótki przewodnik

Jak wziąć kredyt przez Internet? Krótki przewodnik

Kredyty i pożyczki online to wygodny sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki w awaryjnej sytuacji – w dodatku bez wychodzenia z domu. Sprawdź, jak wziąć kredyt przez Internet – sprawnie, wygodnie i bez zbędnych formalności.

Kredyt gotówkowy online w banku

Większość banków pozwala na uzyskanie szybkiego kredytu gotówkowego w formie online z poziomu fotela. Proces ten – od chwili złożenia wniosku aż do momentu przyznania finansowania – odbywa się w całości za pośrednictwem Internetu. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu – nie ma bowiem potrzeby składania osobistej wizyty w oddziale i stania w korkach w drodze do placówki. W ramach takiego kredytu można pożyczyć od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych, a formalności zostają ograniczone do niezbędnego minimum. Na ostateczną wysokość pożyczonej kwoty wpływają m.in. takie czynniki jak zdolność kredytowa, okres kredytowania czy oferta danego banku. Aby wziąć kredyt przez Internet, należy:

  • wypełnić wniosek za pośrednictwem Internetu – zawiera on m.in. podstawowe dane osobowe oraz dane potrzebne do oceny zdolności kredytowej, np. wysokość dochodów czy liczba osób pozostających na utrzymaniu;

  • potwierdzić swój dochód;

  • zaakceptować umowę online.

W przypadku kredytu gotówkowego online pieniądze od razu trafiają na konto bankowe klienta. Taka opcja kredytowania jest dostępna zarówno dla osób, które od dawna są związane z danym bankiem, jak i dla całkiem nowych klientów.

Warto wiedzieć!

Środki uzyskane w ramach kredytu gotówkowego przez Internet można wydać na dowolny cel – np. zakup elektroniki, kupno auta, wyprawę marzeń czy remont mieszkania.

Szybka pożyczka online

Jeśli potrzebujesz nieco niższej kwoty i nie chcesz zaciągać kredytu, dobrym wyborem okaże się pożyczka, którą również możesz wziąć przez Internet. Podobnie jak w przypadku kredytu proces ten nie wymaga od wnioskującego dopełniania żadnych skomplikowanych, czasochłonnych formalności. Przykładowo, klienci firmy pożyczkowej Smartney, którym zależy na dodatkowym zastrzyku gotówki (do 150 tysięcy złotych), muszą jedynie:

  • określić wysokość pożyczanej kwoty oraz okres spłaty;

  • wypełnić krótki formularz na stronie, zawierający dane osobowe i informacje niezbędne do określenia zdolności kredytowej;

  • potwierdzić swoją tożsamość poprzez automatyczną weryfikację danych przy pomocy bankowości elektronicznej.

Po wykonaniu trzech powyższych kroków ma miejsce weryfikacja zdolności kredytowej – trwa ona maksymalnie kilka minut – a w przypadku pozytywnej oceny pieniądze mogą pojawić się na koncie pożyczkobiorcy nawet w tym samym dniu. Firma Smartney pozwala bowiem na skorzystanie z Szybkich Przelewów DotPay – to właśnie dzięki nim środki trafiają na rachunek bankowy tak szybko. Co istotne, można przeznaczyć je na wybrany przez siebie cel – bez względu na to, czy jest to zakup nowych mebli do domu, opłacenie rozwojowego kursu, czy pokrycie kosztów przyjęcia weselnego.

Sprawdź!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pożyczki online w Smartney? Ten artykuł jest dla Ciebie: https://www.smartney.pl/blog/finanse/pozyczki-calkowicie-online-krok-po-kroku/.

Kredyt online – warunki do spełnienia

Warunki otrzymania kredytu przez Internet zależą głównie od wybranej instytucji lub firmy pożyczkowej. To m.in. posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,   konta w banku oraz stałego i stabilnego dochodu. Osoba wnioskująca o kredyt lub pożyczkę online nie może również mieć zaległości w spłacie zobowiązań wobec innych organów ani widnieć w rejestrze dłużników. Wiek kredytobiorcy także ma znaczenie – kryterium wiekowe może się jednak różnić w zależności od konkretnej firmy. Przykładowo, firma pożyczkowa Smartney umożliwia uzyskanie pożyczki online wnioskodawcom między 21. a 70. rokiem życia, posiadającym rachunek bankowy. W tym przypadku, aby złożyć wniosek o środki, należy przedstawić jedynie dowód osobisty. Dokument potwierdzający dochody (w przypadku pożyczki na kwotę powyżej 8600 zł) generuje już sam pożyczkodawca.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE