Jak wyeksponować telewizor na ścianie?

Jak wyeksponować telewizor na ścianie?

W dzisiejszych czasach telewizor w salonie to podstawowy element wyposażenia. Chęć bycia na bieżąco z programami informacyjnymi czy rozrywkowymi sprawia, że urządzenie to musi być w zasięgu wzroku, by nawet w trakcie codziennych obowiązków móc zerkać od czasu do czasu na ekran. Istnieje wiele sposobów na usytuowanie telewizora w salonie. Najczęściej umieszcza się go na ścianie. Jak go wyeksponować, by stanowił część aranżacji pomieszczenia?

Telewizor dopasowany do wnętrza

Obecny trend minimalizmu w związku z aranżacją pomieszczeń sprawia, że coraz więcej osób wybiera skromny zestaw mebli lub stolików pod urządzenia RTV. Jeśli chcemy uniknąć efektu "czarnej dziury” jaką stworzy wiszący telewizor na jasnej ścianie, warto pomyśleć o wypełnieniu przestrzeni wokół niego.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zawieszenie obrazów, grafik czy zdjęć w ramce. Wówczas możliwe jest stworzenie kompozycji, na tle której telewizor przestanie się wyróżniać.

Ponadto coraz to nowsze modele telewizorów posiadają funkcję wygaszacza ekranu, dzięki czemu możemy ustawić podobną grafikę jak ta, którą powiesiliśmy wokół urządzenia. Potrzebujesz pieniędzy na remont albo wyposażenie domu? Pożyczka online to świetny sposób na pozyskanie dodatkowych funduszy.

Odpowiednia ściana pod telewizor

W zależności od naszych upodobań, a także dozy odwagi, można dostosować wygląd ściany do telewizora. Czarny ekran płaskiego urządzenia będzie trudny do zauważenia na tle ciemnej ściany pokrytej farbą zwykłą lub tablicową. Wówczas telewizor niemalże wtopi się w otoczenie, a jedyne po czym będzie można rozpoznać dwie różne płaszczyzny, będzie kontrast matowej powierzchni ściany i błyszczącej ramy ekranu.

Takie rozwiązanie docenią szczególnie osoby, którym zależy na zachowaniu wysokiego poziomu estetyki we wnętrzu. W przypadku zastosowania farby tablicowej odkryć można jeszcze jedną funkcję, a mianowicie będzie to miejsce, na którym zapisać można godziny emisji ulubionego programu rozrywkowego czy serialu. Masz kłopoty finansowe? Twoim rozwiązaniem problemów może być pożyczka online w dowolnej kwocie.

Telewizor jako najważniejszy punkt salonu

W przeciwieństwie do krytej aranżacji, o której wspominano powyżej, istnieje wiele możliwości wyeksponowania telewizora, by nikt z naszych domowników czy gości go nie pominął. Ściana pokryta kamiennymi płytami wyglądać będzie nie tylko elegancko, ale też wyeksponuje kącik telewizyjny w salonie.

Świetnym rozwiązaniem będą także cegły, dzięki którym można stworzyć pas dekoracyjny na ścianie. Cegła jako materiał budulcowy sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach, nadając im ciekawego charakteru. Remont jest Twoim marzeniem? Pożyczka online to minimum formalności, dzięki czemu Ty możesz osiągnąć swój cel.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE