Jak wybrać ortodontę?

Jak wybrać ortodontę? Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Wady zgryzu zdarzają się bardzo często. Czasem pojawiają się już w dzieciństwie, czasem dużo później. Można je zaakceptować, można chować uśmiech, żeby nikt nie był w stanie dostrzec tego jak wyglądają zęby, a można skorzystać z usług ortodonty. Zanim dokonany zostanie wybór co do tego właściwego trzeba przeanalizować kilka istotnych kwestii, żeby wybrać właściwego.

Kiedy udać się do ortodonty?
Jaki aparat wybrać?
Jak zdecydować się na dobrego ortodontę?

Kiedy udać się do ortodonty?

Decyzja o leczeniu ortodontycznym to ważna decyzja. W każdym mieście jest dobry ortodonta. Łódź nie jest tu wyjątkiem. Podejmując decyzję trzeba mieć na uwadze, że jest to leczenie długotrwałe – może potrwać od roku do nawet trzech lat i wymaga ono stałych wizyt – co kilka tygodni. Wszelkie wady zgryzu, problemy z rozstawieniem zębów, źle rozstawiona szczęka to aspekty, którymi zajmie się ortodonta. Łódź jest miastem, gdzie można znaleźć wiele gabinetów ortodontycznych. Są miejsca , które specjalizują się w jednej konkretnej metodzie leczenia, są też takie, które oferują kilka wariantów. Decyzja o leczeniu ortodontycznym to często nie tylko walka z kompleksem czy leczenie stricte estetyczne. Krzywy zgryzy może wpływać na problemy z układem trawiennym lub na motorykę twarzy i może powodować kłopoty z mówieniem, a także na pewność siebie.

Jaki aparat wybrać?

Do wyboru jest kilka rodzajów aparatów. To Aparaty tradycyjne, czyli: metalowy, ceramiczny lub szafirowy. Oprócz nich są także inne aparaty: na język, o przezroczystych nakładkach.

Warto podpytać jaką metodę leczenia doradzi ortodonta. Łódź to miejsce, gdzie można założyć aparat stały i ruchomy. Wśród tych rodzajów aparatu można także wybrać różne rodzaje materiałów, z których zakładane będą aparaty, co może wpłynąć także na częstotliwość wizyt.

Jak zdecydować się na dobrego ortodontę?

Każdemu zależy na tym, żeby jego zgryzem zajmował się dobry ortodonta. Łódź to miasto, gdzie wybór jest ogromny. Pod uwagę należy wziąć kilka rzeczy. Po pierwsze istotne będą opinie innych o danym lekarzu, można zapytać o niego znajomych, którzy również leczyli wadę zgryzu, można poczytać o nim opinie w Internecie.

Ważne jest, żeby wybór nie padł na przypadkową osobę. Druga rzecz to sprawdzenie oferowanych metod leczenia. Kolejną kwestią jest cennik usług. Z racji tego, że leczenie ortodontyczne może trwać nawet kilkadziesiąt miesięcy – warto sprawdzić nie tylko koszt odlewu i założenia aparatu, ale także ile będą kosztowały comiesięczne wizyty w tym miejscu.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE