Jak wspomóc erekcję w podeszłym wieku?

Jak wspomóc erekcję w podeszłym wieku? Fot. Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Problemy z erekcją zazwyczaj dotyczą osób w starszym wieku. W przypadku 70-latków problem ten może dotykać nawet 50 proc. z nich, czyli naprawdę dużą liczbę seniorów. Jak się jednak okazuje, również w podeszłym wieku można sobie z nimi radzić, przede wszystkim dzięki preparatom takim jak leki na erekcję. O jakie dokładnie farmaceutyki chodzi oraz jak one działają? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Jakie są przyczyny problemów z erekcją?

Warto zacząć od tego, z czego dokładnie mogą wynikać takie problemy. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku starszych osób główną rolę odgrywa zazwyczaj podłoże fizyczne, a także przyczyny, na które składa się siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz otyłość. Przyczyną są nierzadko tez używki, zwłaszcza tytoń oraz alkohol, które również u młodszych osób mogą doprowadzać do problemów z erekcją.
 
Podeszły wiek to dodatkowo znacząco większe ryzyko chorób takich jak nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, a także problemy z sercem. Jeśli są one leczone farmakologicznie, wówczas również może doprowadzać to do problemów z erekcją.

Jak wspomagać erekcję dzięki lekom?

W przypadku problemów z erekcją seniorzy nie są pozostawieni bez konkretnych rozwiązań. Przykładem są tabletki na erekcję bez recepty, dostępne zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i online. Jak działają takie preparaty? Jednym z nich jest Maxon Active 25 mg zawierający w swoim składzie syldenafil. 
 
Jego działanie opiera się na rozszerzaniu naczyń krwionośnych, co ma przyczynić się do napływu krwi i tym samym doprowadzać do erekcji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że niezbędne jest do tego podniecenie seksualne, które jest warunkiem, aby preparat zadziałał.
 
Seniorzy mogą skorzystać także z suplementacji. Jednym z takich środków jest Permen King, który ma wspomagać zdrowie seksualne mężczyzn. Zwarte są w nim składniki roślinne takie jak żeń-szeń, ekstrakt z buzdyganka naziemnego, a także ekstrakt z żurawiny, które według różnych badań mają wspierać funkcje seksualne. Trzeba jednak pamiętać, że efekty wynikające ze stosowania suplementów nie są natychmiastowe. Najczęściej konieczna jest nawet kilkutygodniowa kuracja, aby móc odczuć pozytywne efekty, choć i one nie zawsze są gwarantowane, bez pozytywnych zmian w stylu życia, zwłaszcza rezygnacji z używek i poprawy diety.

Czy tabletki na erekcję są bezpieczne dla seniorów?

Pozostaje też pytanie, czy stosowanie leków na erekcję przez seniorów jest bezpieczne. Kwestią kluczową jest przede wszystkim zapoznanie się z przeciwwskazaniami do stosowania takich preparatów i to zarówno leków, jak i suplementów diety.
 
W przypadku preparatów zawierających syldenfail jednymi z przeciwwskazań są przede wszystkim ciężkie choroby serca lub wątroby. Trzeba uważać również na interakcje z innymi preparatami, zwłaszcza lekami stosowanymi na choroby przewlekłe. W tej kwestii najlepiej jednak skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy wskażą, czy sięgnięcie po konkretny preparat jest w danej sytuacji zalecane. Przeciwwskazaniem do przyjmowania takich preparatów będzie też niedawno przebyty zawał serca oraz udar.
 
Jak widać również w podeszłym wieku można sięgnąć po tabletki na erekcję. Należy jednak robić to w sposób ostrożny i zawsze zwracać uwagę na przeciwwskazania do ich stosowania. W przypadku seniorów częściej także zdarza się, że problemy z erekcją są przyczyną poważniejszych schorzeń oraz problemów zdrowotnych i w takiej sytuacji preparaty bez recepty dostępne w aptekach zdadzą się na niewiele.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE