Jak usprawnić parkowanie w mieście?

Jak usprawnić parkowanie w mieście?

Kierowcy, szczególnie w większych miastach często skarżą się na zakorkowane ulice i trudności w znalezieniu miejsca parkingowego. Problem można rozwiązać dzięki wdrożeniu systemu detekcji wolnych miejsc. Takie rozwiązanie pozwala kierowcom sprawniej poruszać się po mieście. Poznaj rozwiązanie, które przyczyni się do stworzenia smart city.

System ITS, czyli łatwiejsze sterowanie ruchem

Sprawne poruszanie się po mieście wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań. Łatwiejsze sterowanie ruchem jest możliwe dzięki systemowi SPRINT/ITS. To platforma integracyjna, która łączy podsystemy zarządzania na drogach miejskich i podmiejskich. Dzięki systemowi ITS (https://sprint.pl/pl/uslugi/aplikacja-sprint-its) możliwe jest również sprawniejsze zarządzanie ruchem, w tym podsystemami informacji parkingowej.

System 4Park

System detekcji parkingowej pomaga wykryć wolne miejsce. Jego głównym zadaniem jest bieżące informowanie kierowców o dostępności miejsc postojowych oraz wsparcie zarządzania strefą płatnego parkowania na miejskich przestrzeniach (dzięki możliwości integracji z systemem e-płatności). 4Park może pozyskiwać niezbędne do pracy informacje z różnych źródeł – na przykład przy użyciu monitoringu wizyjnego czy dzięki liczeniu pojazdów w systemie bramek.

Zarządca parkingu otrzymuje dostęp do statystyk, które pozwalają określić średnią zajętość poszczególnych miejsc czy czas parkowania. Pozyskane dane można umieścić na przykład na tablicach zmiennej treści (informujących o obłożeniu parkingu), czy w aplikacjach mobilnych dedykowanych kierowcom.

Samo wdrożenie systemu opiera się na montażu odpowiednich detektorów dostosowanych do rodzaju nawierzchni. Dzięki zastosowaniu ogniw hybrydowych żywotność urządzenia określana jest na powyżej dziesięciu lat. Każde z nich jest przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych, a ich serwisowanie jest niezwykle łatwe. Czas aktualizacji statusu zajętości miejsc wynosi około 30 sekund.

Dodatkowym atutem tego systemu jest możliwość kategoryzowania z uwzględnieniem na przykład miejsc dedykowanych osobom niepełnosprawnym, autobusom, czy pojazdom elektrycznym. Warto zaufać systemowi stworzonemu przez doświadczonych inżynierów. Jeżeli jesteś burmistrzem lub prezydentem miasta, a mieszkańcy zgłaszają problemy związane z nieprawidłowo działającą infrastrukturą, to warto przemyśleć rozpoczęcie współpracy ze Sprint S.A.
 
 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE