Jak urządzić dużą łazienkę?

Jak urządzić dużą łazienkę?

Obszerna łazienka z dużym witrynowym oknem daje więcej możliwości aranżacyjnych, ponieważ nie ogranicza nas dostępna przestrzeń. Przykuwającym uwagę elementem wyposażenia może być efektowna wanna wolnostojąca – nowoczesna lub zaprojektowana w stylu retro. W sklepach są dostępne wanny z wieloma dodatkowymi funkcjami, np. z hydromasażem, dzięki którym można stworzyć prywatne SPA. Sprawdźmy, które materiały i urządzenia do dużej łazienki cieszą się teraz największym wzięciem!

Wanna łazienkowa z obudową czy wolnostojąca?

W dużej łazience mamy możliwość wybrać taki typ wanny, który najbardziej odpowiada naszym gustom i przyzwyczajeniom, nie martwiąc się, że wnętrze straci na funkcjonalności. Wanna wolnostojąca będzie się prezentować znakomicie zarówno w pomieszczeniu urządzonym w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Chcąc urządzić idealną łazienkę dla siebie, warto użyć wyobraźni, a nawet dać się ponieść fantazji! Jeśli czyimś marzeniem jest bateria wannowa wolnostojąca złota, która będzie w zasięgu ręki podczas wylegiwania się w ciepłej kąpieli, duża łazienka stwarza okazję, aby je spełnić!

Inna opcja do dużego pomieszczenia kąpielowego to wanna łazienkowa z obudową, również dająca wiele ciekawych możliwości aranżacji. Obudowa do wanny pozwala wygodnie zagospodarować przestrzeń przyokienną w łazience. W pokoju kąpielowym z dużymi oknami wanna może być ustawiona w takiej odległości od nich, by można je było swobodnie otwierać, a także sprzątać przestrzeń znajdująca się tuż za nią.

Wanna z lanego marmuru na stylowych nóżkach

Wanny łazienkowe wolnostojące pozwalają urządzić łazienkę ze wszelkimi udogodnieniami. Obecnie na rynku sprzedawcy dysponują wyborem wanien w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Są dostępne zarówno modele prostokątne, owalne, symetryczne, jak i asymetryczne, wykonane między innymi z konglomeratu, lanego marmuru czy akrylu. Materiał, z którego wykonana jest wanna, wpływa oczywiście na cenę produktu, która często jest niemała. Niektóre wanny są dodatkowo pokryte specjalną powłoką, dzięki czemu nie przywiera do nich kurz czy osad z mydła. Ułatwia to utrzymanie okazałej wanny w czystości i zmniejsza częstotliwość sprzątania.

Zadbajmy także o dodatki do wanny: stylowe nóżki, złotą baterię wannową czy zagłówek do wanny na przyssawki, zwiększający komfort brania kąpieli – nada to wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu.

Podgłówek do wanny 

Elegancki i wygodny podgłówek do wanny to pomysłowy dodatek, który zapewni komfort podczas długich relaksujących kąpieli. Istnieje możliwość zamontowania tego elementu na wybranych modelach wanien o prostokątnej, modernistycznej formie. Podgłówek do wanny wykonany jest z białego akrylu, który stapia się z kolorem wanny. Przyssawki są łatwe w montażu, a całość nie wymaga żadnych dodatkowych elementów instalacyjnych.

Ostateczny wybór wanny łazienkowej zależy od indywidualnego gustu. Choć wiele modeli cechują podobne parametry, to znacząco różnią się one wizualnie i pod względem ceny zakupu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE