Jak ułatwić kobiecie w ciąży spanie latem?

Jak ułatwić kobiecie w ciąży spanie latem?

Sen jest istotną częścią dobry zarówno małego, jak i dorosłego człowieka. Kiedy za oknem robi się chłodniej wyjście spod kołdry staje się nieprzyjemne. Z kolei latem, kiedy od samego rana jest upał, trudno o komfortowy wypoczynek. Szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży brak komfortu wywołuje frustrację. Podpowiadamy, jak przyszłe mamy mogą zadbać o przestrzeń, by było im wygodniej, a sen rzeczywiście głęboki i regeneracyjny.

Jak przygotować sypialnię na lato?

Warto zacząć od metamorfozy samej sypialni. Najlepszym rozwiązaniem będą rolety zewnętrzne, które skutecznie odcinają dopływ promieni słonecznych do wnętrza, a tym samym zmniejszają stopień nagrzewania się szyb. Jeżeli nie rozważasz takiej inwestycji to warto zamienić zwykłe zasłony na wersję zacieniającą, najlepiej w jasnych kolorach. Będą odbijać światło, a jednocześnie nie przepuszczą do wnętrza aż takiej ilości ciepła. Przyda się również nawilżacz powietrza i niewielki wentylator, który przyjemnie schłodzi pomieszczenie przed spaniem.

Jej wysokość pościel

Pościel to niezbędny element wyposażenia każdej sypialni. Warto wybrać taką, która latem zagwarantuje odpowiedni przewiew, a także powstała z oddychającego materiału. Świetnie sprawdzi się tkanina bambusowa, która absorbuje wilgoć i równie szybko ją odparowuje. Latem utrzymuje temperaturę o 2 stopnie niższą od otoczenia. Takie pościele znajdziesz tutaj: https://www.lamillou.com/pl/posciele. Modele „ready to use” nie wymagają ubierania w dodatkowe poszewki. Wystarczy włożyć je do pralki, nastawić dedykowany program i wyprać w całości. Zaoszczędzisz czas na zdejmowaniu poszewek i zakładaniu, a dodatkowo zadbasz o higienę miejsca do spania. Jeżeli maluszek ma przyjść na świat latem, zamiast pościeli wybierz do przykrycia lekki kocyk (https://www.lamillou.com/pl/lekkie-koce-minky) z bawełny. Dzięki temu, że został wykonany z miękkiego w dotyku, a jednocześnie delikatnego materiału, nie podrażnia skóry dziecka.

Nie bez znaczenia jest również to w czym śpisz. W ciąży komfort zapewniają głównie lekkie, oddychające tkaniny. Najlepszym rozwiązaniem będzie bambusowa odzież. Do spania lub chodzenia sprawdzi się kimono bambusowe. Jest przewiewne i możesz dostosować je do rozmiarów rosnącego brzuszka. Modele w przepięknych wzorach znajdziesz tutaj: https://www.lamillou.com/pl/. Z powodzeniem możesz wyprać je w pralce i ponownie stylizować tak, jak lubisz.

Spanie w ciąży z pewnością ułatwi dedykowana poduszka w kształcie kury. Dzięki temu możesz wygodnie się ułożyć na boku, podeprzeć głowę w trakcie podróży czy drzemki. Później możesz wykorzystać ją jako wsparcie w trakcie karmienia maluszka. Zadbaj o to, by Twój odpoczynek był efektywny i przyniósł odprężenie!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE