Jak przygotować się do rozmowy o pracę w opiece? Opiekunka osób starszych Niemcy

Jak przygotować się do rozmowy o pracę w opiece? Opiekunka osób starszych Niemcy

Atrakcyjne wynagrodzenie. Ewentualne premie. Legalne zatrudnienie w Niemczech, co daje potencjalny dostęp do niemieckiej emerytury. Zakwaterowanie w miejscu pracy, a to ogranicza koszty. Dojazd tam i z powrotem zapewniany przez pracodawcę. Nic dziwnego, że poszukujesz pracy jako opiekunka seniorów za naszą zachodnią granicą. Decydujesz się zadzwonić. Umawiasz się na rozmowę. Co zrobić, by przebiegła ona po Twojej myśli?

Opiekunka osób starszych Niemcy a odpowiedni strój na rozmowie kwalifikacyjnej.

Nie ubieraj szpilek. Nie decyduj się na strój typowo biurowy. Jako opiekunka osób starszych w Niemczech będziesz potrzebować wygodnego ubrania. Nie staraj się więc pokazać od oficjalnej strony. Wybierz prostą, neutralną odzież. Załóż buty, w których możesz poruszać się bez najmniejszych problemów. To zapewni Ci dobre pierwsze wrażenie i komfort podczas rozmowy.

Doskonale sprawdzą się jasne kolory. Dbałość o porządek i estetykę możesz podkreślić miękką apaszką lub szalem. Warto zrezygnować z wymyślnej biżuterii. Szczególnie takiej, która dźwięczy przy każdym poruszeniu lub mogłaby być zagrożeniem dla seniora. Twoją siłą jest spokój i schludność.

Pokaż, że jako opiekunka osób starszych w Niemczech będziesz dobrze zorganizowana.

Przyjdź na rozmowę z kompletem dokumentów. Wcześniej uporządkuj je w taki sposób, byś w dowolnej chwili mogła sięgnąć po potrzebne papiery. Włóż do teczki wszystkie zaświadczenia. Jeśli możesz pochwalić się odbyciem szkoleń związanych z zawodem opiekuna, zabierz ze sobą świadczące o nich certyfikaty.

Poczujesz się pewniej, jeśli zawczasu spakujesz referencje od poprzednich pracodawców. Miłym dodatkiem będą też zdjęcia z seniorami, którymi opiekowałaś się do tej pory.

Praca w Niemczech wymaga zaradności. Pokaż swoją solidność.

Pamiętaj, że zrobisz zdecydowanie lepsze wrażenie, jeśli będziesz wyspana i wypoczęta. Zawczasu sprawdź, ile czasu zajmie Ci dojazd. Przyjdź na rozmowę punktualnie. Zdecydowanie lepiej jest być w okolicy chwilę wcześniej i wypić kawę w pobliskiej restauracji, niż wpadać do biura z rozwianym włosem. Spóźniając się, pokazujesz, że nie można na Tobie polegać.

Starając się o pracę dla opiekunek w Niemczech, bądź szczera jeśli chodzi o doświadczenie.

Czy firmy rekrutujące osoby do pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech wymagają doświadczenia? Nie zawsze. Bardzo często oferują swoim pracownikom szkolenia na miejscu. Jeśli nie pracowałaś wcześniej w opiece, zastanów się, jak możesz wykorzystać w przyszłej pracy swoje doświadczenia życiowe lub zawodowe. Jeśli masz doświadczenie, przypomnij sobie stan zdrowia dotychczasowych podopiecznych i powiedz, jak radziłaś sobie z obowiązkami.

Podczas rozmowy o pracę w opiece będzie towarzyszył Ci stres. Pokaż, że sobie z nim radzisz.

Rekruterzy wezmą pod uwagę, że rozmowa o pracę może być stresująca. Lekki stres świadczy zresztą o tym, że zdobycie posady nie jest Ci obojętne. Dlatego nie obawiaj się uśmiechnąć i uspokoić oddechu, mówiąc jasno, że troszkę się denerwujesz. Dzięki temu przełamiesz lody i dasz się poznać jako osoba szczera i sympatyczna.

Oferta pracy dla opiekunek na pewno wspomina o znajomości języka niemieckiego.

Dlatego przygotuj się na krótką rozmowę w języku niemieckim. Jeśli musisz odświeżyć sobie niektóre terminy, zrób to przed spotkaniem. Możesz też przećwiczyć konwersację z kimś bliskim. Nawet, jeśli minęło dużo czasu od chwili, w której rozmawiałaś po niemiecku, na pewno szybko przypomnisz sobie podstawowe zasady. Wystarczy, byś umiała porozumiewać się w stopniu komunikatywnym.

Pozytywne nastawienie to podstawa pracy w opiece nad osobami starszymi.

Niestety właśnie z tego względu potencjalne opiekunki osób starszych w Niemczech wypadają na rozmowie kwalifikacyjnej sztucznie. Tryskają energią na pokaz, choć w rzeczywistości mają raczej spokojne usposobienie. Nie próbuj być kimś, kim nie jesteś. Twoja wrażliwość, Twój spokój i Twoja dojrzałość to bardzo cenne atuty.
Skup się na rozmowie, nie na tym, jak wyglądasz. Zachowuj się naturalnie. W ten sposób wzbudzisz zaufanie. I to zupełnie bez wysiłku.

Praca opiekunki i opiekuna seniora niczym się nie różni.

O pracę opiekunki seniora w Niemczech mogą starać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Płeć nie decyduje o charakterze człowieka. Jesteś mężczyzną? Nie wahaj się odpowiadać na oferty tylko dlatego, że są pisane kobiecym językiem. Liczy się Twoja empatia, chęć pracy i dobre nastawienie do podopiecznego.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE