Jak przygotować mieszkanie do pojawienia się kota?

Jak przygotować mieszkanie do pojawienia się kota?

Nowe zwierzę to zawsze szczęśliwe wydarzenie w życiu wszystkich domowników. Chcąc przygarnąć kota, należy starannie się do tego przygotować. Pochopne decyzje mogą tylko zaszkodzić – jeśli jednak jesteśmy pewni, że jesteście w stanie odpowiedzialnie zająć się żywą istotą, zapoznajcie się z kilkoma wskazówkami, które skutecznie pomogą Wam zarówno stworzyć bezpieczną przestrzeń dla zwierzęcia, jak i jemu samemu zagwarantować długie, szczęśliwe życie.

Niezbędne akcesoria

Kluczowe do szczęścia nowego, puchatego domownika jest stworzenie mu przestrzeni, w której wypocznie. Koty mogą spać nawet do szesnastu godzin dziennie – warto zatem, aby mogły to robić w miejscu, w którym nie nikt nie będzie im przeszkadzał. Legowisk dla kota, dostępne do zakupu przez Internet np. na stronie https://sklep-psiakosc.pl/legowisko-dla-kota, tworzą przytulne uzupełnienie każdego mieszkania. Przy lokowaniu posłania należy pamiętać, aby znajdowało się ono z dala od miejsc, przez które często przechodzą domownicy.

Ponadto, nie powinny być przy oknach, klimatyzatorach i grzejnikach – zmiany temperatury mogą powodować dyskomfort zwierzęcia, któremu będzie zbyt gorąco lub zimno. Należy unikać również miejsc stałe oświetlonych – zaburzy to dobowy cykl zwierzęcia i nie pozwoli mu swobodnie wypocząć.

Zabawki dla kota – idealne wspomaganie prawidłowego behawioryzmu zwierzęcia

Koty, zwłaszcza niewychodzące z domu, potrzebują należytej dawki stymulantów i powodów do ruchu – dzięki temu zmniejszy się ryzyko otyłości, problemów ze stawami i układem wieńcowym.  Dodatkowo, zadba to także o psychikę zwierzęcia – nie będzie ono znudzone swoją codziennością i nieaktywne. To także świetny sposób na rozrywkę dla właścicieli. Kocie mruczenie jest w stanie zmniejszyć poziom hormonów stresu w organizmie człowieka. Widok szczęśliwego pupila z pewnością wpłynie na samopoczucie opiekunów. Do klasycznych zabawek należą „wędki”, futrzane kule czy gumowe myszki.

Drapanie – jak ochronić meble przed kocimi pazurami?

Kocie pazury mają zdumiewającą moc destrukcji – właściciele zapewne nieraz spotkają się z nią; a w szczególności narażone będą ich meble. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o należytych zabezpieczeniach. Z pomocą przychodzi wiele rozwiązań, jednak klasyczny drapak może zarówno ochronić dobytek opiekunów kota, jak i zapewnić rozrywkę zwierzęciu. Gotowe drapaki kupicie w sklepie online Psia Kość – https://sklep-psiakosc.pl/drapak-dla-kota.

Wystarczy tylko umieścić je w bezpiecznym, łatwo dostępnym dla kota miejscu i cieszyć się spokojem. Te małe drapieżniki mają naturalną potrzebę używania pazurów. Drapaki powinny mieć solidną podstawę oraz być wyważone, aby przy użyciu nie zmieniać swojej pozycji lub też nie przewrócić się. 

W zależności od potrzeb i budżetu możemy zaopatrzyć się w drapak, będący jednocześnie legowiskiem zwierzęcia, jak i pojedynczą zabawkę niewielkich rozmiarów. Zatem każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE