Jak przebiega dezynfekcja w przypadku koronawirusa?

Jak przebiega dezynfekcja w przypadku koronawirusa?

Choć pandemia powoli zmierza ku końcowi, wciąż można zarazić się wirusem COVID-19. Z tego powodu konieczna może być dezynsekcja mieszkań, ale nie tylko. Różne obiekty publiczne powinny być poddawane regularnej dezynfekcji powierzchni oraz powietrza. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko zarażenia.

Dezynsekcja z Protect24

Jest to firma należąca do Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji oraz posiadająca Europejski Certyfikat wydany przez Federację CEPA. Dzięki temu można mieć pewność, że jest profesjonalna i posiada odpowiednią wiedza z zakresu ochrony przed czynnikami biologicznymi i szkodnika. Posiadają także ponad 10 lat doświadczenia w zakresie dezynsekcji.

Kilka słów o COVID-19

Aby dobrze się móc chronić przed zarażeniem koronawirusem, należy znać o nim kilka faktów:

  • Jego proces inkubacji wynosi przeważnie 3-4 tygodnie; jednak już po dwóch tygodniach od zarażenia mogą pojawić się pierwsze objawy, a do tego czasu osoba pozostaje nieświadoma tego, że jest w stanie przekazywać wirusa na kolejne osoby;
  • Koronawirus przenosi się przede wszystkim drogą kropelkową lub poprzez kontakt ze skażonymi przedmiotami, jak np. klamki, poręcze.
  • W powietrzu koronawirus utrzymuje się przez kilka godzin, jednak na powierzchni jest w stanie przetrwać nawet do trzech dni. Dlatego konieczne jest regularne dokonywanie dezynfekcji szczególnie przedmiotów z plastiku lub ze stali nierdzewnej.

Oczywiście można ograniczyć możliwość zarażenia zachowując pewną profilaktykę. Konieczne jest regularne mycie rąk przez min. 30s z użyciem mydła lub środka dezynfekującego (takiego, który zawiera alkohol), warto unikać dużych skupisk ludzi oraz osób, które mogą mieć objawy koronawirusa.

Jak przebiega dezynfekcja w przypadku koronawirusa?

Przede wszystkim używa się środków chemicznych oraz generatorów, które wytwarzają ozon. Takie zabiegi są przeprowadzane według ścisłych wytycznych, dzięki którym zmniejsza się ryzyko rozprzestrzenianie choroby.

W dużym stężeniu ozon staje się silnym dezynfektantem. Poza tym jest w stanie dostać się w każdą szczelinę, dzięki czemu jego działanie jest skuteczniejsze i daje o wiele lepsze efekty.

Inna metodą jest skorzystanie z wielu różnych preparatów biobójczych, w tym:

  • Z zamgławiania termicznego – jest to skuteczny sposób, dzięki któremu można rozprowadzić środki dezynfekcyjne nawet na dużych powierzchniach. Rozprowadza się je w postaci dymu, co pozwala na szybką dekontaminację.
  • Zamgławiania ULV – jest o wiele skuteczniejszym rozwiązaniem niż zwykła para wodna. Ta nowoczesna metoda pozwala na wytwarzania zimnej mgły.
  • Oprysku grubokroplistego – wykorzystuje się do tego ręczne opryskiwacze, które mają ciśnienie do 6 barów. Jest to najbardziej tradycyjna metoda.

Wszystkie wykorzystywane preparaty powinny mieć odpowiednie certyfikaty i być odpowiednie do walki z takimi wirusami jak właśnie COVD-19. Dzięki temu mogą skutecznie się ich pozbywać z wszelkich powierzchni i dbać o bezpieczeństwo ludzi przebywających w pomieszczeniach.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE