Jak postępują prace przy przebudowie ul. Św. Rozalii w Radomsku?

Jak postępują prace przy przebudowie ul. Św. Rozalii w Radomsku?

Pełną parą idą prace przy przebudowie ul. Św. Rozalii w Radomsku. Jest to jedna z największych tego typu inwestycji, realizowanych obecnie w mieście.

Rozbudowa układu drogowego ul. Kraszewskiego, na odcinku od ul. Narutowicza do ul. św. Rozalii i ul. św. Rozalii na odcinku od ul. Kraszewskiego wraz z nieprzebudowanym odcinkiem ul. Kolejowej w Radomsku rozpoczęła się przed kilkoma miesiącami. Efekt prowadzonych prac jest już widoczny.

Inwestycja obejmuje m.in. wykonanie nowej podbudowy drogi, jezdni o nawierzchni mineralno-asfaltowej, peronu przystankowego, miejsc postojowych, ścieżki rowerowej, zjazdów do posesji, a także wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, gazowej, telekomunikacyjnej i oświetlenia ulicznego. Pojawią się również nowe nasadzenia.

Koszt inwestycji to ponad 13 mln złotych, z czego blisko 7 mln złotych stanowi dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych.

W związku z przebudową ulicy Św. Rozalii występują utrudnienia komunikacyjne. Radomszczański magistrat zachęca do omijania przebudowywanego odcinka pobliskimi ulicami, m.in. Kopiec, Żwirki, Młodzowską, Narutowicza czy Kraszewskiego.

Planowany termin zakończenia prac to 30 września 2021 r.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko świętej rozalii przebudowa inwestycja remont
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE