Jak postępują prace na budowie odcinka „D” autostrady A1?

Fot. W. Bojdo, K. Gajda

- Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem i jeśli nic niespodziewanego nie stanie na przeszkodzie, 30 października kierowcy będą mogli korzystać z tego odcinka autostrady A1 – podkreśla Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA. Chodzi o odcinek „D” od Radomska do granicy województwa śląskiego. Z postępem prac mogli w piątek, 25 czerwca 2021 r. zapoznać się dziennikarze.

Siedmiokilometrowy odcinek „D” autostrady A1 od Radomska do granicy województwa śląskiego to najbardziej zaawansowany z czterech budów autostrady A1 w woj. łódzkim.

- Na odcinku tym zlokalizowano wiele skomplikowanych obiektów inżynierskich. Mamy tutaj trzy ogromne przejścia dla zwierząt górą. Są też dwa potężne mosty na rzece Warcie. Jednocześnie jest to najbardziej zaawansowany odcinek, jeśli chodzi o wykonanie prac. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, 30 października kierowcy będą mogli korzystać z tego odcinka autostrady A1. Będzie to pierwszy gotowy odcinek ze wszystkich czterech, które budowane są na terenie województwa łódzkiego – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Zaawansowanie prac na odcinku „D” przekracza 80 procent. Drogowcy przystąpili już do układania nawierzchni betonowej prawej jezdni. Prace te potrwają do połowy lipca. Wówczas tzw. Gierkówka przejdzie do historii.

Jeśli chodzi o autostradę A1, to jak podkreśla Maciej Zalewski, będzie to droga spełniająca wszystkie standardy bezpieczeństwa.

- Jazda tą drogą będzie nie tylko komfortowa i wygodna, ale i bezpieczna. Na autostradę będzie się można dostać jedynie za pośrednictwem węzłów, czyli skrzyżowań bezkolizyjnych. Znacznie poprawi to bezpieczeństwo użytkowników – wyjaśnia Maciej Zalewski.

Kolejny 4-kilometrowy odcinek w ciągu budowanej autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem w kierunku południowym, od istniejącej jezdni betonowej ma zostać oddany do użytku na początku lipca, z kolei 2-kilometrowy - ostatni na południe odcinek do granicy kontraktu w Kamieńsku - do końca lipca 2021 r.

Odcinek autostrady A1 od węzła Tuszyn do granicy województwa śląskiego stanowi fragment autostrady A1 Tuszyn – Pyrzowice. Autostrada położona na terenie województwa łódzkiego została podzielona na cztery odcinki A, B, C i D.

- Odc. A od węzła „Tuszyn” (bez węzła) do węzła „Bełchatów” (z węzłem) (długość 15,862 km)

- Odc. B od węzła „Bełchatów” (bez węzła) do węzła „Kamieńsk” (z węzłem) ( długość 24,200 km)

- Odc. C od węzła „Kamieńsk” (bez węzła) do węzła „Radomsko” (z węzłem) (długość 16,720 km)

- Odc. D od węzła „Radomsko” do granicy województwa łódzkiego/śląskiego (długość 7,023 km).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański a1 autostrada a1 odcinek d postęp prac budowa autostrady
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE