Jak obniżyć cholesterol?

Jak obniżyć cholesterol? Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zioła na cholesterol mogą być ważnym wsparciem terapii u osób, które wykazują przekroczenie normy tego związku, dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej w odpowiedniej dawce, ziołolecznictwo może skutecznie obniżyć trwały poziom cholesterolu. Dużo ludzi nie wie, że ma problemy ze zbyt wysokim cholesterolem. Początkowo nie daje to bowiem żadnych objawów. Obniżenie cholesterolu ma kluczowe znaczenie dla naszego organizmu. Zbyt duża ilość cholesterolu może powodować poważne choroby, takie jak miażdżyca. Pamiętaj! Przede wszystkim należy zapoznać się z wynikami badań, przeanalizować je z lekarzem i dopiero wtedy obniżyć cholesterol domowymi sposobami.

Sprawdź ofertę ziół, które obniżają poziom cholesterolu: https://www.izielnik.pl/ziola-na-cholesterol

Jakie stosować zioła na obniżenie cholesterolu?

Głównym wpływem ziół na poziom cholesterolu jest dobroczynny wpływ na układ krążenia, wspomagający pracę układu pokarmowego i regulujący pracę wątroby. Jedną z tych roślin jest aloes, którego substancje chronią przed miażdżycą. Zmniejsza również tzw. zły cholesterol, czyli cholesterol LDL. Niewątpliwą zaletą aloesu jest jego popularność i łatwa dostępność preparatów skoncentrowanych takich jak np. m.in. sok z aloesu.

Len pojawia się również często w podręcznikach zielarstwa, m.in. pod postacią siemienia lnianego. Roślina ta, powszechna w Polsce, zmniejsza stężenie we krwi, dzięki bardzo wysokiej zawartości nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6. Ponadto siemię lniane jest źródłem błonnika, witamin z grupy B oraz wielu minerałów, takich jak magnez, żelazo i kwas foliowy. Jednak ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed regularnym włączeniem go do swojej diety.

Co jeszcze obniża poziom cholesterolu?

Karczoch z kolei jest bogatym źródłem — substancji, która ochrania komórki wątroby, wspomaga funkcjonowanie tego narządu, a także pęcherzyka żółciowego. Pośrednio może wpływać na obniżenie poziom cholesterolu całkowitego. Warto też zwrócić uwagę na nasiona, a dokładniej łuski nasion babki płesznik.

Jest to dość dobrze znany środek, który dzięki bardzo wysokiej zawartości błonnika pomaga regulować pracę jelit. Dodatkowo jednak nasiona psyllium są źródłem pektyn, które ograniczają wchłanianie cholesterolu zawierającego. Regularne spożywanie tych nasion może zatem pomóc zmniejszyć ilość złego cholesterolu LDL i zwiększyć poziom cholesterolu HDL, którego poziom jest korzystny dla naszego organizmu.

Zioła i dieta na podwyższony cholesterol

Jak widzisz, istnieje wiele naturalnych sposobów na rozkład cholesterolu. Warto co jakiś czas chodzić na badania krwi i sprawdzać normy cholesterolu w naszym organizmie oraz szybko reagować na wysoki cholesterol zwłaszcza całkowity i LDL. W naszej apteczce powinny się wówczas znaleźć odpowiednie zioła obniżające cholesterol. Nie możemy również zapominać, że pomocna okaże się dieta na podwyższony poziom cholesterolu. Warto wówczas zasięgnąć porady u dietetyka.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE